Hakerzy w Microsofcie

Strona główna Aktualności

O autorze

W czwartek i piątek odbędzie się piąta edycja konferencji Blue Hat organizowanej przez Microsoft dla hakerów. Jest ona dla korporacji znakomitą okazją żeby uzyskać informacje o najnowszych zagrożeniach. Aby wziąć w niej udział trzeba było być zaproszonym. Bieżąca edycja nosi nazwę C3P0wned.

Pierwszego dnia wystąpi Dan Kaminsky, szef sekcji testów penetracyjnych w firmie IO Active, który przekaże dodatkowe szczegóły na temat dziury w DNS którą niedawno odkrył. Inne sesje poświęcone będą crimeware, profilowaniu przy użyciu Internetu, wstrzykiwaniu CSS, wizualizacji bezpieczeństwa oprogramowania, oraz wykorzystywaniu charakterystyki kodu do znajdowania dziur. Hakerzy będą mogli się także spotkać z członkami działu Microsoft Security Development Lifecycle.

Dzień drugi to m.in. keynote viceszefa Trustworthy Computing, Scotta Charney'ego. Oprócz niego do dyspozycji uczestników będą też inni członkowie tej sekcji. Odbędą się też sesje o modelowaniu zagrożeń, fuzzingu, konkurencyjnych atakach na aplikacje webowe, analizie zagrożeń przed przystąpieniem do pisania kodu oraz jak w Microsofcie działa przeciwdziałanie zagrożeniom.

© dobreprogramy