Hakerzy w walce z phishingiem

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje serwis Hacking.pl za SecurityFocus.com, walczący z phishingiem zyskali nowych sojuszników. Tym razem są to grupy dokonujące tzw. "deface" stron (włamywanie się na strony i wprowadzanie w nich zmian).

W czwartek firma Netcraft zajmująca się monitoringiem sieci, poinformowała o atakach na strony, które pomagały w przeprowadzaniu ataków typu phishing. Dotychczas deface stron dotyczył głównie manifestów politycznych i informacyjnych, a także był zwykła demonstracją możliwości. Niedawne ataki wskazują również na pozytywny aspekt działania grup, polegający na ostrzeganiu użytkowników zanim staną się oni ofiarami ataku.

Phishing stanowi najbardziej bezczelny sposób zdobycia numeru karty kredytowej czy numeru rachunku bankowego, polegający na zapytaniu o te dane właścicieli. Oczywiście nie dzieje się to w sposób bezpośredni, przestępcy starają się wyłudzić te dane pod rozmaitymi pretekstami, w tym m.in. prosząc o podanie danych koniecznych do aktualizacji informacji o kliencie, czy odsyłając do fałszywej strony bankowej, której wygląd do złudzenia przypomina oryginalną witrynę.

Ataki tego typu stają się coraz poważniejszym zagrożeniem dla e-handlu. Przykład jak poważne jest to zagrożenie stanowią ostatnie działania grupy z Zielonej Góry, o której rozbiciu ostatnio informowaliśmy.

© dobreprogramy
s