reklama

Half-Life odżyje jako darmowa gra z trybem współpracy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy inne firmy udostępniały kod źródłowy swoich dawnych strzelanek albo za darmo oddawały w ręce fanów klasyczne gry akcji, Valve cały czas blisko serca trzymało piętnastoletniego już Half-Life'a. Ojcom platformy Steam spodobała się jednak niedawno popularna modyfikacja tytułu Sven Co-op, która w myśl motta Wszyscy jesteśmy Gordonami Freemanami umożliwiała przechodzenie całej gry w kilka osób równocześnie i oddali oni zdolnemu zespołowi domorosłych programistów pieczę nad silnikiem klasyka. Ulepszony przez nich Half-Life będzie bezpłatny.

Dostaniemy całą niezapomnianą grę wzbogaconą o opcję przeżycia na nowo eksperymentu w Black Mesa oraz jego następstw, z kumplem lub większą liczbą sieciowych znajomych. Modyfikacja technologii umożliwi wprowadzenie lepszej grafiki i poprawi stabilność działania programu, a przy okazji zostanie usprawniony starusieńki edytor poziomów Hammer. Projekt pojawi się oczywiście na platformie cyfrowej dystrybucji Valve i robił będzie z tego należyty użytek — z automatycznymi aktualizacjami tytułu na czele. O dacie premiery za wcześnie jest wciąż mówić.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama