Halloween tuż tuż. Z tymi aplikacjami zabawa będzie jeszcze lepsza

Strona główna Aktualności
Halloween tuż tuż. Z tymi aplikacjami zabawa będzie jeszcze lepsza
Halloween tuż tuż. Z tymi aplikacjami zabawa będzie jeszcze lepsza

O autorze

Halloween nadchodzi, a wraz z nim bale przebierańców, wszechobecne dynie i wiele innych, strasznych motywów. Jeśli chcesz wyglądać jak laleczka Billy albo brzmieć jak Śmierć, mamy dla ciebie odpowiednią aplikację.

Photo Lab + filtry na Halloween

Przebieranie się to główny element Halloween, prawdopodobnie zapoczątkowany przez Celtów na długo przed chrystianizacją. Zgodnie z tą tradycją polecam zabawę aplikacją Photo Lab, w której możesz skorzystać z bardzo dobrych, strasznych filtrów. Aplikacja bardzo dobrze dopasowuje maski i efekty do twarzy na selfie. Na przykład tak:

Efekty w aplikacji są podzielone tematycznie, została też wydzielona sekcja na stylizacje na Halloween ze zdjęciami udostępnionymi przez innych użytkowników. Wystarczy, że wybierzesz zdjęcie i możesz zastosować ten sam efekt na swoim selfie.

Aplikacja wymaga połączenia z internetem – zdjęcia są przetwarzane w chmurze.

Ściągnij Photo Lab

Spooky Halloween Sounds

Spooky Halloween Sounds to bardzo prosta aplikacja typu soundpad – wystarczy dotknąć odpowiedni przycisk, by odtworzony został wskazany dźwięk. W bibliotece znajduje się kilkadziesiąt melodii i efektów, od fragmentów ścieżek dźwiękowych z klasycznych horrorów przez burzę i wiatr po krótkie dźwięki, kojarzące się ze strasznymi sytuacjami. Znajdziesz tu wycie wilka, brzęczenie łańcuchów, straszne śmiechy, krzyki przerażonych ludzi, skrzypiące drzwi, pukanie, piski nietoperzy i tym podobne. Poniższy film prezentuje część z nich:

Dźwięki mają różną długość i możesz je odtwarzać jednocześnie. Długi szum wiatru możesz wykorzystać jako tło dla innych, krótszych efektów.

Ściągnij Spooky Halloween Sounds[/h2] [/frame]

Voice Changer

Chcesz przemówić strasznym głosem? Chcesz brzmieć jak Batman al...

W kolekcji efektów znajdziesz Batmana, poltergeista, Śmierć, an...

Ściągnij Voice Changer

Gra na koniec, a w zasadzie dwie

Wybór gry zamykającej Halloweenowy przegląd aplikacji był bardzo trudny, dlatego proponuję dwie pozycje. Shoot the Zombierds to relaksująca gra, w którą możesz grać jednym palcem – twoim zadaniem jest sterowanie dynią, która strzela z łuku do truptaków, jednocześnie chroniąc małe dyniusie przed porwaniem. Mechanika gry może i jest oklepana, ale gra nadrabia grafiką i humorem. Warto tu wspomnieć, że powstała w tym samym polskim studiu, co fenomenalny Sky Force.

Druga pozycja robi furorę w świecie planszówkowym. Ancient Terror to gra planszowa w postaci cyfrowej, mocno inspirowana „Horrorem w Arkham”, „Posiadłością Szaleństwa” i podobnymi pozycjami, osadzonymi w świecie lovecraftowskich koszmarów. Możesz zagrać sam przeciwko grze lub przekazywać smartfon znajomym, jeśli wybierzecie różne postacie badaczy. Fabuła jest klasyczna – podróżujecie po świecie, zbroicie się i zbieracie wskazówki i rozwiązujecie zagadki. Czas ucieka, coraz mniej zostało do przebudzenia przedwiecznego i końca świata.

Ancient Terror jest cyfrową adaptacją gry planszowej Eldritch Horror. Choć są w niej pionki, żetony i karty, powstała z myślą o smartfonach. Podobnie jak planszowy Eldritch Horror, Posiadłość szaleństwa czy Horror w Arkham, Ancient Terror stanowi spore wyzwanie strategiczne. Rozegrałam już kilka gier sama i z pomocą znajomych i za każdym razem kończyło się tak samo – budził się Azathoth, a ludzkość była zgubiona.

Ściągnij Shoot the Zombierds lub Ancient Terror

© dobreprogramy
s