reklama

Halo: Combat Evolved

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gra Halo: Combat Evolved wyniosła studio Bungie na szczyt. Marka stała się szybko jedną z najbardziej znaczących na rynku, pomagając spopularyzować się przy okazji konsoli Xbox, na której zadebiutowała. Komputerowcy domagali się edycji PC hitu i wkrótce go dostali, z nieco usprawnioną szatą graficzną. Mogli również oddać się wreszcie wieloosobowemu szaleństwu na którejś z wielu map pod zabawę online.

Pierwsze Halo było przełomem na wielu frontach. Przede wszystkim dostaliśmy tu wciągająca opowieść o niestrudzonym Master Chiefie, żołnierzu zmodyfikowanym w tajnym programie wojskowym, którego towarzyszką została sztuczna inteligencja o imieniu Cortana. Ludzkość toczy boje z kosmicznym przymierzem ras, a po drodze wpada na zagadkowe instalacje w kształcie pierścieni, których przeznaczenie dopiero należało poznać, odkrywając straszny sekret sprzed tysięcy lat. Fabuła zaskakuje.

W stosunku do innych strzelanek 3D ze swoich czasów, Combat Evolved oferuje o wiele bardziej rozbudowane etapy, które niejednokrotnie przemierza się na pokładzie bardzo charakterystycznego wozu bojowego. Graczowi towarzyszą kompani sterowani przez sztuczną inteligencję, którzy radzą sobie całkiem nieźle, zaś o zmyślności przeciwników też mówiło się niegdyś wiele. Nic dziwnego, że Halo stało się tak rozpoznawalną marką.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja trial oferuje do rozegrania cały rozległy etap opowieści, jeden z najbardziej pamiętnych poziomów w całej grze. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Muza, klimat i para Cortana Master Chief
Grafikę można trochę "podkręcić".
ocena użytkownika

Grałem we wszystkie gry z tej serii (jedynkę wznowili w lepszej grafice na "360", 2 mam pecetową, pozostałe części "360"). Nawet po kilka razy. Klimat w singlu nie do podrobienia. Chyba będę musiał kupić "one"... bo w wykazie gier z "one" na Win10 jest Halo Wars 2 ale brak Halo 5 (niestety).

30.09.2016 18:56 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
horridghost   3 #4 30.09.2016 18:57

Grałem we wszystkie gry z tej serii (jedynkę wznowili w lepszej grafice na "360", 2 mam pecetową, pozostałe części "360"). Nawet po kilka razy. Klimat w singlu nie do podrobienia. Chyba będę musiał kupić "one"... bo w wykazie gier z "one" na Win10 jest Halo Wars 2 ale brak Halo 5 (niestety).

Zero Ghost   16 #3 17.07.2016 20:40

Świetna gra na pierwszego X'a która przez długi czas ciągnęła sprzedaż tej konsoli 2ka nie przypadła mi tak do gustu min przez kijowe zakończenie ale 1ka to co innego .

darek719   41 #2 18.04.2016 17:53

Pamiętam ją. Grało się, plus za rozbudowane etapy.

walgav   17 #1 19.03.2016 14:38

mocno grywalna. do dziś dnia lubię do niej wracać co jakiś czas

reklama