Hazel Hazel 4.0.9

Strona główna Mac Akcesoria Menedżery plików
Po​bierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hazel to program służący do ustalania reguł dla katalogów. Dzięki przystosowaniu konfiguracji pod swoje potrzeby można zrezygnować z ręcznego zarządzania plikami znajdującymi się w konkretnych katalogach i zdać się na automat.

Hazel zagnieżdża swoją ikonę w preferencjach systemowych. Możliwe jest także ustawienie, aby jego ikona była widoczna na pasku statusu. Interfejs jest przejrzysty co pozwala na intuicyjną konfiguracje mimo tego, że program posiada wiele zaawansowanych funkcji. Po dodaniu katalogu mamy możliwość ustawienia wielu reguł co się ma wydarzyć i kiedy z plikami znajdującymi się w danym folderze. Możemy na przykład ustawić aby ostatnio ścignięte pliki w Pobranych rzeczach otrzymały odpowiedni tag lub sprawić by dawno utworzone pliki zostały automatycznie przeniesione do kosza po określonym czasie. To tylko przykłady, albowiem możliwości jest o wiele więcej.

W regułach można wykorzystać skrypty powłoki, AppleScript, JavaScript lub uruchomić zadania systemowego Automatora. Mnogość możliwości i opcji pozwala na znaczne zautomatyzowanie codziennej pracy na komputerze. Ograniczeniem jest wyobraźnia użytkownika. Dodatkowo Hazel posiada opcje automatycznego opróżniania kosza. Można również zlecić programowi wspomaganie w odinstalowywaniu innych programów. Gdy przeniesiemy jakąś aplikacje do kosza, Hazel automatycznie usunie przynależne do niej pliki preferencji, co zapewni porządek na dysku.

Hazel to doskonałe narzędzie do automatyzacji pracy na Macu. Dzięki niemu wzrasta produktywność, a praca staje się przyjemniejsza. Program dostępny jest w wersji próbnej, w pełni funkcjonalnej przez 14 dni. Pełną wersje można zakupić na stronie dewelopera.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!