HeavyLoad HeavyLoad 3.6.0

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HeavyLoad to bezpłatne narzędzie typu benchmark, przeznaczone do testowania podzespołów komputera. Za jego pomocą sprawdzimy stabilność i wytrzymałość zarówno pamięci, jak i procesora, dysku twardego, czy też karty graficznej, czyli wszystkich najważniejszych urządzeń w każdym komputerze PC.

Program charakteryzuje się lekkością i dość prostym interfejsem, oferującym pogląd na aktualny stan wykorzystania procesora, dysku twardego, pamięci operacyjnej oraz wyświetla ilość klatek na sekundę (aczkolwiek ten wykres uaktywnia się podczas samego testu). W oknie programu możemy wybrać, które podzespoły mają zostać poddane testom, a następnie pozostaje już tylko rozpocząć test.

HeavyLoad automatycznie wykryje ilość rdzeni procesora, ale jeśli z jakiś względów chcemy przetestować procesor tylko na części rdzeni, to z pomocą przyjdzie nam okno ustawień aplikacji. Także tam możemy ustawić kilka innych, zaawansowanych opcji oraz zadecydować, czy benchmark ma trwać aż do przerwania przez użytkownika, czy też ma się zakończyć po określonym czasie.

Z oczywistych względów program nie jest polecany nowym użytkownikom. Zalecamy również uruchomienie aplikacji monitorującej temperaturę podzespołów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!