Hedgewars i Linx na długi weekend ;-)

Strona główna Aktualności

O autorze

W związku ze zbliżającym się "długim weeekendem" w rubryce "Gra na weekend" pojawiły się 2 interesujące pozycje, Hedgewars oraz Linx.

Hedgewars to taktyczny, turowy tytuł bazujący na konwencji znanych chyba już wszystkim Wormsów. Robaki zostały tutaj zastąpione przez klany wojowniczych jeży prowadzących ze sobą walkę o przetrwanie.

Do dyspozycji oddano nam bogaty arsenał broni, przy użyciu którego dość dosłownie możemy pokazać wrogowi, gdzie jeże zimują ;-). Znajdziemy w nim m.in. bazookę, granaty, UFO, bomby rozpryskowe, miny, dynamit czy możliwość zamówienia nalotu bombowego. Zadaniem gracza jest jak najszybsze wyeliminowanie wszystkich przeciwników przy zastosowaniu umiejętnej taktyki.

Grę Hedgewars można pobrać w dziale: PO GODZINACH -> Gry -> Platformowe

Linx to ciekawa gra logiczna, w której gracz porusza się po ściśle określonej planszy składającej się z 14 kafli w poziomie i 12 w pionie. Naszym głównym, a zarazem jedynym zadaniem jest odpowiednie połączenie znajdujących się na planszy kolorowych płytek.

Podstawową zasadą jaką należy się kierować jest to, by łączyć ze sobą kafle tego samego koloru wykorzystując przy tym jak najmniejszą liczbę ruchów. Proces ten należy przeprowadzać w taki sposób, by nie blokować sobie kolejnych ruchów. W trakcie rozgrywki należy wykazać się dużym sprytem i umiejętnością szybkiego myślenia.

Grę Linx można pobrać w dziale: PO GODZINACH -> Gry -> Logiczne

Natomiast wszystkich zainteresowanych kolejnymi przygodami Pirata i jego Papugi, zapraszamy do działu Tydzień z Piratem ;-).

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy

Komentarze