reklama

Helix - nowy antywirus od twórcy Ad-Aware

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firma Lavasoft, szeroko znana głównie jako producent oprogramowania anty-spyware Ad-Aware wydała kolejny program z kategorii zabezpieczeń - tym razem antywirus o nazwie Helix.

Lavasoft Anti-Virus Helix posiada typową funkcjonalność aplikacji antywirusowych, między innymi skaner czasu rzeczywistego, blokadę malware, ochronę poczty i podczas przeglądania witryn internetowych. Więcej opcji pojawia się po włączeniu trybu eksperckiego. Można wtedy skonfigurować wykrywanie rootkitów, skanowanie poczty wychodzącej i określić typy MIME do blokowania. Program posiada przystępny interfejs użytkownika, podobny do interfejsu pozostałych aplikacji tego producenta.

AntiVirus Helix ma charakter komercyjny. Wersja demonstracyjna dostępna jest do pobrania z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe. Pozostaje ona w pełni funkcjonalna przez 30 dni od instalacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić