Hemingwrite – maszyna do pisania na papierze… elektronicznym

Hemingwrite – maszyna do pisania na papierze… elektronicznym

Hemingwrite – maszyna do pisania na papierze… elektronicznym
17.12.2014 14:38

Moda na starocie trwa w najlepsze. Do łask wracają gramofony, przebarwione zdjęcia, nie brak też osób chcących pisać na prawdziwej maszynie do pisania – w końcu z takim urządzeniem człowiek może wznieść się na wyżyny literackie, niedostępne dla korzystających z komputerów, a i w modnej kawiarni wygląda to ciekawiej. Są też inne powody, jak specyfika procesu twórczego bez wyskakujących okienek.

Hemingwrite powstał jako… nowoczesna maszyna do pisania. Nie ma robić nic więcej, a swoją funkcję ma spełniać jak najlepiej. Projekt wystartował na Kickstarterze w ubiegłym tygodniu i został już ufundowany. W założeniach urządzenie ma zapewnić możliwość pisania w środowisku, w którym nic autora nie rozprasza – nie ma więc pasjansa, Facebooka, poczty służbowej ani filmów z kotami. Można wyłączyć telefon, nie brać ze sobą komputera i zająć się pracą. Jest za to łączność z chmurą, aby ani jedno słowo dzieła nie zginęło.

Obraz

W obudowie, wzorowanej na klasycznej maszynie do pisania, znalazł się niewielki przenośny komputer, mechaniczna klawiatura oraz wyświetlacz E Ink. Obudowa została zaprojektowana tak, by urządzenie można było komfortowo przenosić i ma przetrwać lata używania w różnych warunkach. Wyświetlacz zapewnia możliwość pracy w słońcu, akumulator ma wytrzymywać ponad 4 tygodnie pracy po kilka godzin dziennie… można wyjechać z Hemingwrite w Bieszczady i pisać.

Sposób pracy na Hemingwrite przypomina pracę na zwykłej maszynie do pisania. Nie ma kopiowania i wklejania – jeśli coś się autorowi nie podoba, niech pisze od nowa. Tu jednak pokój nie zostanie zasypany pogniecionymi kartkami. Tak przygotowany szkic tekstu można następnie przejrzeć i wprowadzać poprawki w edytorze tekstu lub oprogramowaniu korektorskim na komputerze. Urządzenie ma WiFi, więc jeśli tylko będzie w zasięgu, będzie wysyłać tworzony tekst na bieżąco do wybranej chmury.

Problemem będą dostępne języki. Podstawowa wersja będzie wyposażona w klawiaturę o układzie ISO i zostanie wyposażona w mapowanie znaków na potrzeby języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, portugalskiego, francuskiego i tureckiego. Jeśli uda się zebrać powyżej 300 tysięcy dolarów, dostanie także duński, szwedzki, holenderski, grecki, hebrajski, japoński, rosyjski i koreański.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeśli ktoś ma własną maszynę do pisania, z którą nie chce się rozstawać, może przerobić ją na klawiaturę USB dzięki projektowi USB Typewriter. Na fali powracającej mody powstała także specjalna, mechaniczna podstawka pod iPada.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)