Heretic 1.2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Premiera Dooma przetarła szlak wielu niezapomnianym propozycjom FPP, opartym na tej samej technologii. Gra Heretic od Raven Software spróbowała podejść nieco inaczej do tematu eliminowania zastępów wrogów, byle w całości dotrzeć do końca kolejnego etapu. Futurystyczną otoczkę legendarnego dzieła id Software porzucono na rzecz powrotu do przeszłości i skoku w klimaty fantasy, z magicznymi istotami do pokonania.

Tytuł był pierwszą częścią opowieści o złych Wężowych Jeźdźcach, kontynuowanej potem w Hexen: Beyond Heretic. Gracz wciela się w elfa Corvusa, który ma za zadanie pokonać jednego z nich. Produkcja bardzo blisko trzyma się stylu wprowadzonego przez swego wielkiego protoplastę, rzucając nas w miejsca wypełnione demonicznymi stworami do zlikwidowania. Zamiast współczesnych pistoletów czy karabinów, mamy tu jednak m.in. magiczne różdżki, kuszę i rękawice nekromanty, siejące spustoszenie.

Projekt pokazywał, że sporo można wykrzesać z silnika 3D stworzonego na swoje potrzeby przez przez id Software. Heretic zachowywał to samo dynamiczne tempo, czasami obezwładniając wręcz chaosem wynikającym z ataków wielu jednostek na ekranie. Równocześnie to właśnie tutaj wprowadzono w grach FPS patrzenie w górę i dół, aby łatwiej było trafić wrogów. Warto powrócić do tej ciut przykurzonej propozycji.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści z trzech dostępnych w pełnej wersji. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GForce   10 #2 22.02.2018 11:44

Jedna z moich pierwszych gier na PC, wspaniały klimat fantasy <3

Mark7   7 #1 17.11.2015 12:15

Pełna wersja Heretic: Shadow of the Serpent Riders (1996) ma 5 epizodów. Pierwotna wersja z 1994 ma tylko 3.

Autor edytował komentarz.