r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Heretic 1.2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Premiera Dooma przetarła szlak wielu niezapomnianym propozycjom FPP, opartym na tej samej technologii. Gra Heretic od Raven Software spróbowała podejść nieco inaczej do tematu eliminowania zastępów wrogów, byle w całości dotrzeć do końca kolejnego etapu. Futurystyczną otoczkę legendarnego dzieła id Software porzucono na rzecz powrotu do przeszłości i skoku w klimaty fantasy, z magicznymi istotami do pokonania.

Galeria programu

Tytuł był pierwszą częścią opowieści o złych Wężowych Jeźdźcach, kontynuowanej potem w Hexen: Beyond Heretic. Gracz wciela się w elfa Corvusa, który ma za zadanie pokonać jednego z nich. Produkcja bardzo blisko trzyma się stylu wprowadzonego przez swego wielkiego protoplastę, rzucając nas w miejsca wypełnione demonicznymi stworami do zlikwidowania. Zamiast współczesnych pistoletów czy karabinów, mamy tu jednak m.in. magiczne różdżki, kuszę i rękawice nekromanty, siejące spustoszenie.

Projekt pokazywał, że sporo można wykrzesać z silnika 3D stworzonego na swoje potrzeby przez przez id Software. Heretic zachowywał to samo dynamiczne tempo, czasami obezwładniając wręcz chaosem wynikającym z ataków wielu jednostek na ekranie. Równocześnie to właśnie tutaj wprowadzono w grach FPS patrzenie w górę i dół, aby łatwiej było trafić wrogów. Warto powrócić do tej ciut przykurzonej propozycji.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści z trzech dostępnych w pełnej wersji. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Mark7   6 #1 17.11.2015 12:15

Pełna wersja Heretic: Shadow of the Serpent Riders (1996) ma 5 epizodów. Pierwotna wersja z 1994 ma tylko 3.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.