Heroes {Community} Launch dobiega końca

Strona główna Aktualności

O autorze

2 czerwca we Wrocławiu odbędzie się ostatnia duża konferencja z cyklu Heroes {Community} Launch, który zapowiadaliśmy pod koniec marca.

Przypomnijmy, że pod hasłem Heroes {Community} Launch, od początku kwietnia odbywa się w całej Polsce szereg konferencji poświęconych Windows Server 2008, SQL Server 2008 oraz Visual Studio 2008 - nowych produktów Microsoftu, które zadebiutowały w lutym br. Konferencje te kierowane są do społeczności specjalistów IT oraz deweloperów i także przez samą społeczność są organizowane - naturalnie przy większym lub mniejszym wsparciu Microsoftu. Trzy największe imprezy z cyklu HCL zostały zaplanowane w Lublinie, Dąbrowie Górniczej oraz we Wrocławiu. Dwie pierwsze już się odbyły, konferencja we Wrocławiu odbędzie się 2 czerwca.

Wiele wskazuje na to, że to właśnie wrocławska konferencja będzie największą z cyklu - przynajmniej jeżeli dopisze frekwencja. Z całą już pewnością będzie to przy tym największa konferencja techniczna poświęcona technologiom Microsoftu jaką gościł Wrocław. Heroes {Community} Launch we Wrocławiu będzie się wyróżniać jeszcze pod jednym względem - organizatorom udało się nakłonić do udziału interesujących prelegentów - nie tylko z Polski ale także z zagranicy. Ze Stanów Zjednoczonych przybędzie Chris Koenig (Microsoft Developer Evangelist), a z Danii Naveen Garg (Microsoft Principal Program Manager). Z Polski pojawi się m.in. Tadeusz Golonka (Microsoft Regional Director).

Przez cały dzień konferencji odbędzie się w sumie 15 sesji, z których większość zostanie podzielona na 3 ścieżki zorientowane wokół Windows Server 2008, SQL Server 2008 oraz Visual Studio 2008. Będzie można posłuchać np. o budowaniu wysokodostępnej infrastruktury w oparciu o Windows Server 2008, blaskach i cieniach instalacji Exchange na Windows Server 2008, SQL Server Analysis Services 2008, tworzeniu rozwiązań Business Intelligence, Test Driven Development w praktyce czy skalowalności aplikacji internetowych. Będą też konkursy i rozgrywki na konsolach Xbox. Po zakończeniu konferencji, w godzinach wieczornych, planowana jest także impreza dla uczestników.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Warto zaznaczyć, że zgłoszenia udziału będą przyjmowane tylko do 21 maja. Szczegółową agendę, formularz rejestracyjny i inne informacje znaleźć można na stronie konferencji.

Z innych imprez z cyklu Heroes {Community} Launch planowane są jeszcze HCL 29 maja w Poznaniu oraz CodeCamp 7 czerwca w Krakowie. Ta ostatnia przeznaczona jest jednak głównie dla deweloperów.

© dobreprogramy