reklama

Heroes Happen Here - po wielkiej premierze

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dosłownie przed momentem zakończyła się oficjalna, transmitowana w Internecie część jednej z największych premier w historii Microsoftu - nowego systemu serwerowego Windows Server 2008, serwera baz danych SQL Server 2008 oraz platformy programistycznej Visual Studio 2008.

Premiera odbyła się w Los Angeles. Rozpoczęła się wystąpieniem Toma Brokawa, szeroko znanego w Stanach Zjednoczonych dziennikarza i publicysty telewizji NBC. Jego kilkunastominutowe wprowadzenie nawiązywało do historii IT w kontekście dziejów świata. Pod koniec, odwołując się do swojej ksiażki, Brokaw stwierdził, że dzięki nowoczesnym technologiom o młodych ludziach na całym świecie będzie można znów mówić The Greatest Generation. Swoje wystąpienie zakończył ważnym wezwaniem, by podczas eksploatacji technologii nie zapominać, że oprócz zdumiewających komputerów, zaawansowanych urządzeń i Internetu potrzebujemy jeszcze świata oraz ludzi, którzy będą z tych dobrodziejstw techniki korzystać.

Dalszą część spotkania poprowadził Steve Ballmer, CEO firmy Microsoft. Przedstawił on ogólną wizję, jaka przyświecała korporacji podczas tworzenia nowych produktów oraz przypomniał plany na najbliższą przyszłość. Wystąpienie przeplatane było historiami "bohaterów", którzy przy pomocy nowych technologii Microsoftu już dzisiaj znacząco wpłynęli na swoje środowisko. Lokalnym akcentem była prezentacja pracownika IT uniwersytetu w Czechach, którego placówka brała udział w testowym wdrożeniu Windows Server 2008. Podczas premiery wystąpiło również kilku Product Managerów w firmie Microsoft, którzy na żywo zademonstrowali wybrane funkcje nowych produktów.

Co dalej? Oficjalna premiera tak naprawdę nie otwiera drzwi do nowych produktów, tak jak można było do tego przywyknąć do tej pory. Visual Studio 2008 został wydany jeszcze w listopadzie ubiegłego roku i jest od dawna dostępny na rynku, Windows Server 2008 w finalnej wersji pojawił się na początku lutego, a na SQL Server 2008 przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka miesięcy. Dzisiejsza impreza była raczej demonstracją możliwości, jakie dają te trzy produkty pracujące wspólnie w ramach jednej platformy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama