Hex Fiend 2.1.2

Strona główna Mac Programowanie Inne programy dla programistów
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hex Fiend to bardzo szybki, otwarty edytor heksadecymalny, z możliwością przełączania się między widokiem szesnastkowym i zwykłym tekstem.

Program pozwala wstawiać i usuwać bloki, a także zmieniać ich kolejność, co stawia go wyżej niż bardziej tradycyjne edytory. W przeciwieństwie do nich nie ogranicza użytkownika do wprowadzania zmian tylko w jednym miejscu w pliku. Nie zabrakło wyszukiwarki i możliwości porównywania plików, także z uwzględnieniem wstawiania i usuwania danych.

Hex Fiend używa niewiele pamięci i nawet na słabych maszynach radzi sobie z plikami, których rozmiar przekracza 100 GB. Co ważne, program zapisuje tylko zmienione fragmenty plików.

W programie znajduje się także inspektor, który interpretuje dane dostępne w pliku jako liczby całkowite albo zmiennoprzecinkowe, ze znakiem lub bez, zapisane w notacji big lub little endian.

Hex Fiend jest dostępny na licencji BSD i deweloperzy mogą do woli wykorzystywać go w swoich programach. Program ma gotowy framework, a na stronie projektu znajdziemy sporo przykładów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Problemy ze Spotify: aplikacja zapisuje na dysku całe gigabajty danych (aktualizacja)

127
10.11.2016  •  Maciej Olanicki

Trudno oczekiwać, aby klienty usług muzycznych miały być szczególnie zasobożerne: wszak strumieniowanie ma powodować oszczędność miejsca na dysku, bo niekonieczne jest już przechowywanie całych gigabajtów albumów. Ponadto całkowita kontrola nad tym, ile danych ma być przechowywanych lokalnie, jest w rękach użytkownika. Jak jednak donoszą użytkownicy, w przypadku Spotify, a zatem najpopularniejszej usługi muzycznej opartej na strumieniowaniu, pojawiają się w tej kwestii problemy. Jak zgłasza społeczność na forum usługi, Spotify ma zapisywać na dysku dane, których ilość nie sposób uzasadnić…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza