Hey Siri: transmisja nowości Apple z San Francisco już o 19:00, śledźcie naszą relację

Strona główna Aktualności

O autorze

Już o godzinie 19:00 naszego czasu rozpocznie się transmisja z San Francisco, podczas której Apple przedstawi nam swoje najnowsze produkty. Zapraszamy oczywiście do jej śledzenia nie tylko tych zainteresowanych sprzętem ze znakiem Jabłuszka, ale i każdego, kto w ogóle interesuje się techniką komputerową, w końcu bowiem Apple jest jednym z najbardziej liczących się na rynku producentów sprzętu i oprogramowania i pomysły z Cupertino odbijają się na całej branży. Na łamach naszego portalu będziemy na bieżąco opisywać i komentować to ważne wydarzenie.

Czego można spodziewać się po wydarzeniu z podtytułem „Hey Siri, give us a hint” („Hej Siri, daj nam podpowiedź”)? Sądząc po nowych żartobliwych odpowiedziach cyfrowej asystentki Apple'a na to polecenie można spodziewać wielu rzeczy, ale to Siri właśnie powinna być w centrum uwagi, wprowadzona do telewizyjnej przystawki Apple TV i otrzymująca nowe możliwości w iOS-ie 9, nowej wersji systemu operacyjnego iPhone'ów i iPadów.

Na pewno też zobaczymy nowe modele iPhone'ów, 6S oraz 6S Plus, oraz finalne wersje wspomnianego iOS-a oraz OS-a X 10.11 El Capitan, których wczesne wersje po raz pierwszy zaprezentowano podczas tegorocznej konferencji WWDC. Niektórzy podejrzewają, że mogą zostać pokazane jeszcze nowa wersja systemu dla urządzeń ubieralnych WatchOS, oraz co szczególnie ciekawe, zupełnie nowy model iPada, trzynastocalowa wersja Pro.

Tak czy inaczej, kolejną generację produktów Apple poznamy już niebawem. Oglądać ją może każdy posiadacz iPhone'a, iPada, iPoda Touch, Maka czy przystawki Apple TV, który odwiedzi oficjalną stronę wydarzenia. Co ciekawe, w tym roku streaming ma być też dostępny dla użytkowników Windows – ale tylko jeśli korzystają z przeglądarki Edge, działającej tylko w Windows 10.

Osoby niewyposażone w Jabłka ani nie korzystające z „dziesiątki” niczego jednak nie tracą, bez problemu można oglądać streaming Apple w odtwarzaczu VLC. Należy w tym celu wybrać w programie opcję Odtwórz strumień z sieci i jako adres podać http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/1509pijnedfvopihbefvpijlkjb/m3u8/hls_mvp.m3u8.

VLC pobierzecie z naszej bazy oprogramowania w wersjach na Windows, Androida i Windows Phone.

© dobreprogramy
s