Hide Folders Hide Folders 5.7.4

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hide Folders to niewielkie i bardzo proste w obsłudze narzędzie, którego zadaniem jest zabezpieczanie cennych dla użytkownika danych przed niepowołanymi osobami.

Program bardzo dobrze radzi sobie z ochroną dowolnej ilości folderów, jak również pojedynczych plików. Oferuje 4 warianty ochrony, pozwalając użytkownikowi na ukrywanie, blokowanie oraz nadawanie danym atrybutu 'tylko do odczytu'. Zaletą Hide Folders jest szybkość działania i fakt, że zabezpieczone dane są dla innych osób niedostępne, bez względu na sposób w jaki chcieliby się do nich dostać.

Hide Folders obsługuje woluminy NTFS, FAT32, exFAT i FAT, nie ograniczając w żaden sposób maksymalnego rozmiaru danych, które chcielibyśmy zabezpieczyć. Z poziomu ustawień pozwala on definiować procesy, które mają mieć dostęp do chronionych zasobów, a także zapobiega utracie stabilności w przypadku pracy z istotnymi dla systemu operacyjnego danymi.

Co istotne, narzędzie oferuje wiele przydatnych opcji konfiguracyjnych, z pomocą których dostosujemy sposób jego działania do własnych preferencji. Możemy np. zintegrować większość funkcji ochrony z menu kontekstowym Eksploratora Windows, skonfigurować skróty klawiszowe do nich, a także zdefiniować poziom zabezpieczeń (np. podczas działania wygaszacza ekranu, przejścia w stan uśpienia/hibernacji lub wskazanego czasu bezczynności). Dodatkowo Hide Folders pozwala na eksport listy zabezpieczonych danych i ponowne jej wykorzystanie po reinstalacji systemu itp.

Tryby ochrony danych

  1. Ukryj - dane chronione tą metodą są niewidoczne dla użytkownika, jednak uzyska on do nich dostęp jeśli znał będzie dokładną ich lokalizację.
  2. Zablokuj - zablokowane dane będą dla wszystkich widoczne, ale dostęp do nich będzie niemożliwy.
  3. Ukryj&Zablokuj - metoda ta zapewnia, że zabezpieczone pliki i foldery będą niewidoczne i dostęp do nich będzie zablokowany.
  4. Tylko do odczyt - nie pozwala na jakąkolwiek modyfikację chronionych w ten sposób plików i folderów

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!