reklama

Historia staje się płynna: WhatsApp z edycją i usuwaniem wysłanych wiadomości?

Strona główna Aktualności

O autorze

Modyfikowanie wysłanych już wiadomości w komunikatorach ma swoich fanów i przeciwników, jednak nie można zaprzeczyć, że bez względu na to, coraz częściej implementowane jest w kolejnych programach. Nie inaczej ma być z popularnym WhatsAppem – wersja beta aplikacji wskazuje na to, że już wkrótce pojawi się w niej możliwość edytowania, a nawet usuwania wysłanych już wiadomości.

Funkcjonalność ta została zauważona przez WaBetaInfo, ale wskazywały na nią już wcześniejsze przecieki. Teraz zwraca się jednak uwagę, iż obydwie funkcje, pomimo obecności w aplikacji, nie działają (zapewne konieczne jest stworzenie odpowiedniej logiki po stronie serwera) i spekuluje się o nich jedynie na podstawie odnalezionych referencji (pola edycji i usuwania). Całości dopełniają zrzuty ekranu opublikowane na Twitterze:

Opcje usuwania i edycji wiadomości po wysłaniu zostały stworzone z myślą o poprawianiu literówek oraz cofaniu wiadomości, które zostały omyłkowo wysłane przed ukończeniem. Krytycy tego rozwiązania zwracają jednak uwagę na opcję manipulowania rozmowami i większe możliwości wprowadzania odbiorcy w błąd.

Warto jednak zwrócić uwagę, że edytowanie publikowanych w Internecie treści obecne jest od dawna i najczęściej stosowny komunikat o tym, że dany post lub komentarz został zmieniony, okazuje się wystarczający. Być może zatem rozwiązanie to na dobre przyjmie się w komunikatorach? WhatsApp póki co nie informuje o dacie, kiedy wspomniane rozwiązanie znajdzie się w finalnej, stabilnej wersji aplikacji.

WhatsApp dostępny jest dla wielu platform. Aplikację dla Windowsa, Maka, Androida, iOS-a oraz Windows Phone’a możecie pobrać z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama