r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Hiszpania nie będzie blokować serwisów P2P

Strona główna Aktualności

O autorze

Hiszpański parlament odrzucił propozycje zmian w prawie, które zakładały zamknięcie serwisów P2P w tym kraju.

Przeciwko zmianom w prawie w ostatnich miesiącach protestowali liczni internauci, donosi TorrentFreak. Krajowe serwisy P2P na znak protestu czasowo zawiesiły działalność. Hiszpania uważana jest za kraj liberalnie podchodzący do dzielenia się materiałami w Sieci. W marcu informowaliśmy o wyroku tamtejszego sądu, zdaniem którego przesyłanie plików w sieci P2P jest zgodne z prawem. Hiszpański rząd postanowił ostatnio zmienić prawo i zablokować strony umożliwiające piratom przesyłanie materiałów.

Odrzucenie proponowanych zmian przez Kongres Deputowanych (izba niższa parlamentu) oburzyło natomiast przedstawicieli wytwórni filmowych i fonograficznych. Określają oni obecne regulacje jako ochronę dla złodziei. W powstawaniu nowej ustawy miał pomagać rząd USA, który sam prowadzi podobną kampanię. W listopadzie władze USA zablokowały około 70 stron podejrzanych o naruszenie praw autorskich. W czerwcu zaś zaprezentowany strategiczny plan walki z piractwem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.