reklama

Hiszpania nie będzie blokować serwisów P2P

Strona główna Aktualności

O autorze

Hiszpański parlament odrzucił propozycje zmian w prawie, które zakładały zamknięcie serwisów P2P w tym kraju.

Przeciwko zmianom w prawie w ostatnich miesiącach protestowali liczni internauci, donosi TorrentFreak. Krajowe serwisy P2P na znak protestu czasowo zawiesiły działalność. Hiszpania uważana jest za kraj liberalnie podchodzący do dzielenia się materiałami w Sieci. W marcu informowaliśmy o wyroku tamtejszego sądu, zdaniem którego przesyłanie plików w sieci P2P jest zgodne z prawem. Hiszpański rząd postanowił ostatnio zmienić prawo i zablokować strony umożliwiające piratom przesyłanie materiałów.

Odrzucenie proponowanych zmian przez Kongres Deputowanych (izba niższa parlamentu) oburzyło natomiast przedstawicieli wytwórni filmowych i fonograficznych. Określają oni obecne regulacje jako ochronę dla złodziei. W powstawaniu nowej ustawy miał pomagać rząd USA, który sam prowadzi podobną kampanię. W listopadzie władze USA zablokowały około 70 stron podejrzanych o naruszenie praw autorskich. W czerwcu zaś zaprezentowany strategiczny plan walki z piractwem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić