reklama

Hity i zgrzyty 2011 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowy rok za pasem, więc zgadliście świetnie - czas oto najwyższy na growe podsumowanie minionych 12 miesięcy. Aby jednak urozmaicić nieco nasze tradycyjne zestawienie, tym razem zamiast standardowo typować dziesięć hitów, tak jak dotychczas, liczbę tę przycinamy do pięciu, "zaoszczędzone" w ten sposób miejsce (oraz Waszą uwagę) koncentrując na takiej samej ilości zgrzytów - czyli gier, które w sumie nie spełniły pokładanych w nich nadziei, tudzież stanowiły skok na kasę. Czemu zawsze mamy wyłącznie chwalić?

Pozwolicie, że zaczniemy właśnie od minusów, które w odróżnieniu od plusów przyznamy się łatwiej było nieco wytypować, chociaż naturalnie (niestety) było z czego wybierać. Przesiewając propozycje przez sito własnej świadomości, mając na uwadze zapędy producentów, szumne zapowiedzi oraz wszelkie niespełnione obiecanki-cacanki, w końcu do niechlubnego zestawienia załapały nam się:

Pozycja 5: Dragon Age II - Nasza ocena: 7,7/10

BioWare znane jest ze znakomitej jakości pozycji RPG, ale właśnie – znakomitych. Po pewnej „wtopie”, którą w wielu względach stanowiło premierowe Dragon Age, archaiczne graficznie oraz nie do końca zajmujące pod względem przedstawianej historii, gracze spoglądali z ufnością w stronę bezpośredniej kontynuacji. I chociaż otrzymali produkt całkiem dobry, tak ich nadzieje na ponadczasowe dzieło (jeśli jeszcze mieli takie myśląc o tej marce) zostały pogrzebane. Ani dokładnie nie uformowali sobie tu postaci, ani nie pozwiedzali szerokiego świata fantasy, będąc ograniczonymi wyłącznie do miasta Kirkwall plus bezpośrednich okolic, misje drugoplanowe okazały się czystą rutyną gatunku, a do tego wszystkiego doszły znaczne uproszczenia w mechanice zabawy, w tym dozbrajaniu towarzyszy. Fabuła wciągała, lecz znów walka nabrała charakteru bardziej zręcznościowego. Za dużo było tutaj też ostatecznie dróg na skróty i widocznego lenistwa przy projektowaniu.

[image source="Galerie/Inne/Hity_i_zgrzyty_2011_roku:43880" mode="custom" width="440" height="241"]

1 2 3 4 5 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić