reklama

Hive Rise

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hive Rise to wieloosobowa strategia czasu rzeczywistego dająca możliwość rywalizacji z innymi graczami w sieci.

Rozgrywka odbywa się na pustynnych arenach tworzących jedną, dużą mapę gry. Następujące na nich potyczki zbrojne, również te z naszym udziałem, mają stanowić według fabuły urozmaicenie i rozrywkę dla widzów z całego świata. Świata, w którym już od dawna odstąpiono od wszelkich konfliktów wojennych i w którym wreszcie zapanował pokój.

Przed przystąpieniem do gry korzystamy z krótkiego samouczka, który szybko przygotuje nas do dalszych bitew. Każda z nich trwa 10 minut. Przez ten czas mamy za zadanie szybko przygotować odpowiednią infrastrukturę, zazwyczaj w postaci kopalni rudy i rafinerii, następnie wyprodukować odpowiednią do panujących warunków i zadanej misji armię, po czym przystąpić do obrony własnej strefy zwalczając dzielnie wszystkich najeźdźców. Możliwa jest również ekspansja na pola sąsiednie.

Za wszystkie działania ofensywne otrzymujemy określoną liczbę punktów zależną od tego jakim orężem akurat się posługiwaliśmy. Dzięki zwiększanemu dorobkowi punktowemu awansujemy do kolejnych układów, otrzymujemy trofea oraz unowocześniamy własny arsenał.

Tytuł prezentuje przyzwoitą oprawę graficzną oraz dobry podkład dźwiękowy dla efektów wojny. Bez wątpienia irytująca jest muzyka z podpiętego do gry radia internetowego całkowicie nie adekwatna do klimatu gry. Na szczęście można ją łatwo i szybko wyłączyć.

Zgrabne połączenie elementów strategii, zręczności oraz ekonomii, rozbudowany system statystyk, do tego dobre tempo i proste zasady rozgrywki, to niewątpliwie zalety, które sprawią że Hive Rise powinien zainteresować nie tylko fanów gatunku.


Uwaga:

Na stronie projektu dostępna jest również wersja gry dla systemu Linux.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Quatross   3 #4 21.09.2013 00:04

Chciałbym tylko podpowiedzieć, że gra już nie działa i można ją usunąć ze spisu gier.

  #3 15.05.2012 17:59

fajna polecam!! :)

Crossiak   2 #2 19.10.2011 09:39

Gra mnie nie poruszyła. Po jednej wygranej rozgrywce stwierdzam:
- mało jednostek
- mała przestrzeń do grania (przy wybudowaniu zbyt wielu jednostek zajmują one znaczną cześć mapy)
- brak ulepszeń
- średnia jakoś grafiki
Od biedy można zagrać ale są lepsze tytuły.
Pozdrawiam

sentox   2 #1 14.10.2011 20:58

Całkiem fajna gierka :)

reklama