Holendrzy aresztują groźnych hakerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Holenderska policja aresztowała hakerów podejrzanych o wykorzystywanie 100-tysięcznej armii komputerów zombie. Trzech aresztowanych, z których najstarszy miał 27 lat, a najmłodszy 19, wykorzystywało maszyny zombie do wykradania danych (w tym tych dotyczących kont z serwisu aukcyjnego eBay i kont PayPal) oraz atakowania firmowych stron WWW. W samej Holandii ofiarą trojana którym posługiwali się przestępcy padło, jak podała tamtejsza prokuratura, kilka tysięcy komputerów

Podejrzana trójka wykorzystywała program zwany W32.Toxbot, który, jak pisze Reuters, dostosowywali oni do aktualizowanych programów antywirusowych. Wirus potrafił rejestrować wszelkie wpisy dokonywane za pomocą klawiatury i przesyłać te dane do podejrzanych.

Dochodzenie wskazało, że dzięki sieci komputerów zombie przeprowadzono co najmniej jeden atak typu DDoS (Distributed Denial of Service) na jedną z amerykańskich firm. Jej nazwy nie podano. Holenderskie media, wspomina agencja, twierdzą, że może dojść do kolejnych aresztowań osób powiązanych ze sprawą.

© dobreprogramy
s