r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Hollywood: Ile kosztuje piractwo?

Strona główna Aktualności

W ciągu dwóch najbliższych lat, straty największych wytwórni filmowych Hollywood związane z piractwem komputerowych wyniosą ponad 3,5 mld Euro - wynika z najnowszego raportu firmy Deloitte Consulting.

"Wraz ze wzrostem popularności łącz szerokopasmowych, powszechnym dostępem do technologii kompresji filmów i możliwością ściągania ich z Sieci, otwarto puszkę Pandory, której zamknięcie jest praktycznie nierealne, o czym przekonała się choćby branża muzyczna" - powiedział Mark Endemano, szef działu Deloitte Consulting, zajmującego się mediami.

Rozmiary internetowego piractwa filmów przybierają już wielkość problemu, jaki dotyczył Napstera, o czym świadczy choćby to, że wyczekiwany z niecierpliwością film "Matrix Reloaded" stał się dostępny w Sieci na drugi dzień po premierze, która odbyła się równolegle w 63 krajach.

Dotychczas problem nielegalnej wymiany filmów częściowo omijał branżę kinową, z powodu dużych rozmiarów plików i dużej ilości czasu jaki zajmowało pobranie filmu z Internetu. Jednakże, wzrastająca popularność łączy szerokopasmowych już wkrótce sprawi, że wytwornie filmowe staną twarzą w twarz z nasilającym się problemem nielegalnych kopii filmów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.