reklama

Hollywoodzkie hity już wkrótce w YouTube

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google rozpoczął rozmowy z największymi koncernami przemysłu filmowego w celu ustalenia warunków, na jakich hollywoodzkie hity będą dostępne w formie płatnego streamingu w serwisie YouTube - informuje Financial Times.

Nowe filmy mają znaleźć się w katalogu YouTube do końca roku i będą początkowo dostępne wyłącznie w USA. Google będzie oferować zgromadzone produkcje w formie streamingu, bez możliwości ich zapisywania na dysku twardym komputera. Koszt wypożyczenia jednego filmu wyniesie prawdopodobnie 5 dolarów. Nowa usługa stanie się prawdopodobnie podstawą platformy Google TV, której debiut został zaplanowany na przyszły rok. Google ma nadzieję, że wypożyczanie filmów w Sieci i ich strumieniowe przesyłanie do odbiorcy okaże się lepszym rozwiązaniem od obecnych na rynku technik VOD, w których film musi być w całości pobrany z Internetu lub platformy cyfrowej przed obejrzeniem. Nie jest jasne, czy firmie Google uda się namówić do współpracy wszystkie liczące się studia filmowe - w przeszłości podchodziły one raczej sceptycznie do pomysłów udostępniania własnych produkcji w YouTube.

Warto zauważyć, że udostępnianie filmów pełnometrażowych w YouTube nie jest niczym nowym - w USA taka usługa jest dostępna już od jakiegoś czasu, jednak obejmuje jednie mniej popularne produkcje.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić