HoloLens i gogle VR dla uboższych: zanurzeni w trzecim wymiarze #MicrosoftEvent

Strona główna Aktualności

O autorze

Fantazje Microsoft w wersji 3D: podobno Edge miało być pierwszą przeglądarką, która otworzyła się na 3D. Weźmy to jednak za dobrą monetę: to na pewno oficjalny portal do świata 3D, wyświetlanego w HoloLens. Obiekty z Remix 3D jako hologramy, automatycznie rzutowane w scenę HoloLens, czy to wspomaganej czy wirtualnej rzeczywistości – to faktycznie wyglądało dobrze, nadając realności tej opowieści o bardziej ludzkim doświadczeniu użytkownika, możliwym dzięki 3D dla każdego.

Podczas prezentacji, w której mogliśmy zobaczyć symulowane hologramy, jakie widział pracownik Microsoftu z HoloLens na głowie, pokazano np. jak wprowadzić obiekty 3D do realnej przestrzeni, by sprawdzić, czy pasują do naszego domu. Tę funkcję pierwsze wykorzystać mają aplikacje Ikei, ale to nie koniec zastosowań Windows Holographic.

Wszyscy mają docenić VR jako narzędzie do tworzenia nowych wspomnień. Po co samemu jechać do Rzymu, skoro można doświadczyć go w aplikacji Holotour, przeznaczonej do podróżowania po miastach? Ta specjalna aplikacja pozwala na odkrywanie i eksplorowanie i będzie standardowym elementem oprogramowania oferowanego wraz z nowym Windowsem 10.

HoloLens to jednak bardzo drogi sprzęt, na pewno nie 3D dla każdego. Dla każdego mają być nowe tanie zestawy VR, dostarczane wraz z komputerami HP, Della, Lenovo, Asusa i Acera. Sześć stopni swobody, działanie w dowolnej przestrzeni, a to wszystko w cenie od 299 dolarów.

© dobreprogramy