r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Homebrew 1.4: programy z Linuksa na Macu, mniej błędów przy instalacji

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Homebrew, pozwalający łatwo instalować wiele otwartych programów na systemie macOS ze źródeł, został wydany w wersji 1.4.0. Jeśli więc na Macu brakuje programów znanych z Linuksa, warto zainteresować się tym projektem.

Najważniejszą zmianą od wersji 1.3.0 projektu Homebrew jest filtrowanie zmiennych środowiskowych. Dzięki temu napotkamy mniej błędów przy instalowaniu formuł i wywoływaniu poleceń Homebrew. Znikły także bottle hooks, gdyż nie są już używane przez Boxen. Zmienia się też układ tapów: Homebrew/science zostanie przeniesiony do Homebrew/code, Homebrew/apache i Homebrew/php zostały przeniesione do archiwum. Prace nad czytelniejszą strukturą repozytorium formuł mają na celu ułatwienie poszukiwania programów i zapewnienie spójności.

Najnowszą używaną przez Homebrew wersją Xcode jest 9.2. Skrypty zostały przystosowane do działania na macOS High Sierra z Ruby 2.3.3. W razie potrzeby można też wymusić korzystanie z curla do pobierania zmienną HOMEBREW_FORCE_BREWED_CURL. Pełną listę zmian znajdziecie na stronie projektu.

r   e   k   l   a   m   a

By skorzystać z Homebrew na Macu wystarczy w terminalu uruchomić polecenie:

/usr/bin/ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

Warto z niego skorzystać, jeśli brakuje wam takich programów, jak Inkscape, narzędzia ze środowiska GNOME, wget, bash z uzupełnianiem poleceń lub innych.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.