r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Honor 7 dostępny w międzynarodowej sprzedaży. Kusi ceną i specyfikacją

Strona główna AktualnościSPRZĘT

W ofercie międzynarodowego sklepu Oppomart pojawił się właśnie najnowszy reprezentacyjny smartfon firmy Huawei. Mowa oczywiście o Honorze 7 – kolejnym modelu z nowej linii, który ma oferować dobrą specyfikację dla wymagających użytkowników w rozsądnej cenie. Czy jest tak w istocie? Na pewno warto zwrócić na niego uwagę i przyjrzeć się specyfikacji.

Sprzęt został wyposażony w nieco większy ekran niż u poprzednika, zastosowano tu bowiem wyświetlacz o wielkości 5,2”. Rozdzielczość pozostała bez zmian: to nadal Full HD, które przy takiej wielkości wydaje się jak najbardziej rozsądnym wyborem oferującym zarówno bardzo wysoką czytelność, jak i rozsądną wydajność i czas pracy na baterii. Istotne zmiany zaszły z tyłu: główna kamera ma aż 20 MP i została wyposażona w autofocus z detekcją fazy stosowaną w m.in. lustrzankach. Powinno to znacznie przyśpieszyć ostrzenie i ułatwić śledzenie obiektów.

Oprócz tego użytkownicy otrzymają do dyspozycji podwójną lampę LED i szafirowe szkło chroniące obiektyw. Przednia kamera ma rozdzielczość 8 MP, co powinno w zupełności wystarczyć do rozmów wideo i udanych selfie. Istotne jest serce smartfonu: to nie MediaTek, Exynos czy Snapdragon, lecz autorski procesor Huawei, Kirin 935. Układ ten jest zbudowany z czterech wydajnych rdzeni Cortex-A53e (2,2 GHz) i czterech oszczędnych Cortex-A53 (1,5 GHz). To nie pomyłka: mamy do czynienia z ośmioma rdzeniami A53, lecz cztery z nich są wyżej taktowane i ulepszone. Poza tym, dzięki heterogonicznemu przetwarzaniu możliwe jest jednoczesne wykorzystanie wszystkich tych rdzeni, wydajności więc zdecydowanie nie powinno zabraknąć.

r   e   k   l   a   m   a

Dlaczego producent zdecydował się na takie rozwiązanie, zamiast rdzeni A57? Według Huawei te układy, choć wydajniejsze, pobierają o 256% więcej energii niż A53. W efekcie cierpi na tym akumulatorek, a także wydajność: pobierana energia jest zamieniana na ciepło, a przykłady HTC One M9 czy nowej Xperii Z3+ pokazały, jak negatywne skutki może mieć throttling. Taka taktyka wydaje się sensownym rozwiązaniem. Jak do tej pory Honory mogły pochwalić się bardzo dobrą wydajnością pozwalającą na komfortową pracę i zabawę, a zarazem pozostawały cały czas chłodne. Przekonać się o tym możecie z naszych recenzji modeli Honor 6, a także Honor 6+.

Oprócz tego użytkownik ma do dyspozycji aż 3 GB pamięci LP-DDR3, 16 lub 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy microSD, łączność 4G i akumulatorek o pojemności 3100 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 5.0 z bardzo funkcjonalną nakładką Emotion UI 3.1 – ta pozwala nam np. na zupełną zmianę wyglądu za pomocą skórek, szybkie sterowanie gestami, czy też kontrolowanie aplikacji posiadających dostęp do Internetu i systemu powiadomień. Urządzenie może przypominać iPhone’a, tym bardziej że jego obudowa typu unibody została wykonana z aluminium.

Producent zdecydowanie nie musi martwić się popularnością nowego modelu. Pierwsze wyniki sprzedaży na rynku chińskim mówiły o aż 200 tysiącach egzemplarzy sprzedanych w ciągu zaledwie dwóch minut. Obecnie możemy nabyć wersję międzynarodową 16 GB w Oppomark za kwotę 429 dolarów w wariancie srebrnym i szarym. Do tego doliczyć należy jeszcze koszty wysyłki (od 20 do 50 dolarów w zależności od wybranej opcji). Biorąc pod uwagę specyfikację i fakt, iż poprzednie modele były bardzo udane, cena wydaje się atrakcyjna.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.