Honor Gamepad. Przekształć smartfon z Androidem w konsolę a la Nintendo Switch

Strona główna Aktualności

O autorze

"18 proc. naszych klientów identyfikuje się jako gracze, więc należy dostarczyć im oczekiwane rozwiązanie" – stwierdzili przedstawiciele Honor, rozpoczynając konferencję z okazji Gamescom 2019. Chiński producent zapowiedział przystawkę o wymownej nazwie Gamepad, która pozwala przekształcić smartfon w przenośną konsolę do gier.

Honor Gamepad wygląda trochę tak, jak Joy-Con, czyli kontroler Nintendo Switcha. Do smartfonu można przyczepić go plastikowymi uchwytami na dole lub górze. Albo, jak kto woli, po lewej lub po prawej stronie przy ułożeniu horyzontalnym, częściej wykorzystywanym w grach.

Urządzenie ma sześć przycisków funkcyjnych i gałkę analogową. Ponadto, jest zasilane z wbudowanej baterii 400 mAh. Przy czym ładowanie odbywa się poprzez gniazdo USB-C, więc jeśli smartfon oferuje takowe, to akumulator napełnić można podczas zabawy.

Producent deklaruje, że wraz z kontrolerem dostarczone zostaną profile sterowania do kilkudziesięciu gier. Kolejne stworzą sami użytkownicy, wykorzystując dołączone do zestawu oprogramowanie.

Na nieszczęście wszystkich zainteresowanych, póki co nieznana jest lista kompatybilności urządzenia. W teorii sprzęt powinien zadziałać z każdym telefonem z Androidem, jako że do komunikacji wykorzystuje Bluetooth, ale przeszkodę stanowić może forma uchwytu. Nie znamy również ani ceny, ani daty premiery. Wszystkie te informacje mają zostać ujawnione "niebawem".

© dobreprogramy
s