Horizontunnel 1.2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Horizontunnel to propozycja dla wielbicieli naprawdę starych gier, chociaż to całkiem świeża produkcja. Twórca tego bezpłatnego projektu postanowił pokazać nam, że w komputerowym świecie, napędzanym coraz nowszymi i potężniejszymi technologiami, da się stworzyć świetny tytuł, wykorzystujący kilka kolorów na krzyż. Liczy się przede wszystkim radość czerpana z rozgrywki, a nie zaawansowane fajerwerki graficzne.

Nie znaczy to jednak, że propozycja ta, czerpiąca inspirację z klasycznych wzorców, jest zwyczajnie brzydka. Sporo dało się wycisnąć z rozpikselowanego podejścia do materii, szczególnie przy niszczeniu bloczków oraz nadciągających wrogów. Bohater gry musi dotrzeć do końca stale zmieniającej się jaskini, etap po etapie. Za każdym razem poziomy generowane są losowo, co znacznie zwiększa atrakcyjność produktu.

Postać dysponuje dosyć długim paskiem energii. Po drodze nie znajdzie apteczek. Z wrogów oraz skał wypada tylko amunicja do podręcznego działa. Gdy jej zabraknie, alternatywnym sposobem na rozprawienie się z nieprzyjaciółmi jest skakanie im po głowach. Im dalej, tym trudniej. Poza laserami, pojawiają się m.in. bardziej agresywni przeciwnicy. Dotrzesz do końca? Po utracie życia zabawa rozpoczyna się od nowa...

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #1 18.04.2016 18:20

Klimatyczna i fajna strzelanka w starym stylu. Proste zasady, szybka rozgrywka.