reklama

[HotZlot] Windows Store bez tajemnic, czyli kulisy tworzenia aplikacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

W jaki sposób przygotować i opublikować swój program w Windows Store? Prowadzący drugą dziś sesję Pangrys razem z Docentem zaprezentowali na przykładzie gotowej aplikacji dobrychprogramów i wciąż znajdującej się w fazie projektowania MedAssist kolejne kroki, które prowadzą do umieszczenia własnego dzieła w sklepie Microsoftu.

Sesja rozpoczęła się od pokazania podstaw projektowania interfejsu przyszłej aplikacji, która ma być sprzęgnięta w jednym ekosystemie i wyglądać identycznie na każdym urządzeniu. Na przykładzie MedAssist mogliśmy zobaczyć, jak pomysł, który wygrał w ubiegłorocznym konkursie na aplikację dla Windows 8, ewoluuje w kierunku gotowego, działającego kodu.

Podczas prezentacji nie zabrakło garści praktycznych porad, które mogą pomóc stawiać pierwsze kroki — począwszy od założenia konta deweloperskiego i konfiguracji narzędzi, przez zarezerwowanie nazwy przyszłej aplikacji i dopełnianie niezbędnych formalności, a na procesie przesyłania programu do weryfikacji i wreszcie samej certyfikacji kończąc. Ponadto zobaczyliśmy, jakimi narzędziami dysponują twórcy już po opublikowaniu aplikacji w Windows Store — zarówno te czysto statystyczne, pokazujące popularność aplikacji, jej oceny i recenzje, jak i te, które pomagają analizować częstotliwość i przyczyny występowania awarii, a także weryfikują skuteczność założonego modelu biznesowego.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić