Hotmail zintegrowany z Office Web Apps także w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

W czwartek odbyła się oficjalna premiera integracji Office Web Apps z kontami Hotmail dla polskich użytkowników.

Dzięki wprowadzeniu integracji, użytkownicy mogą otwierać otrzymane załączniki MS Office bezpośrednio w przeglądarce. Do dyspozycji mają webowe wersje programów Word, Excel, PowerPoint oraz One Note. Chociaż wersje te są dosyć uproszczone w porównaniu z ich desktopowymi odmianami, Microsoft włożył dużo wysiłku, aby otwierane dokumenty wyświetlane były tak samo w obu wersjach. Oprócz podglądu możliwa jest także edycja. Tworzone dokumenty można wysłać e-mailem, ściągnąć na dysk lub udostępnić. Do przechowywania dokumentów wykorzystywana jest usługa SkyDrive, oferująca 25 GB miejsca. Z pakietu Office Web Apps można korzystać za pośrednictwem przeglądarek: Internet Explorer 9 beta, Internet Explorer 7 i 8, Chrome 3, Safari 4 dla Mac oraz Firefox 3.5 dla Windows, Mac, Linux i ich nowszych wersji.

Microsoft wprowadził jeszcze jedną, ciekawą funkcję w poczcie Hotmail - możliwe jest tworzenie dowolnych aliasów pocztowych. Ponieważ można zdefiniować dla nich oddzielne foldery, jest to de facto możliwość zakładania wielu kont pocztowych w ramach jednego Windows Live ID. Microsoft wprowadził tę funkcję z myślą o osobach, które np. rejestrując się gdzieś nie chcą podawać swojego właściwego adresu e-mail w obawie, aby nie został on przekazany spamerom, czy też chcących oddzielić swoją korespondencję pochodzącą z różnych środowisk, np. służbowego, rodzinnego i towarzyskiego. Podobną do wprowadzonej właśnie usługi Microsoftu, posiada już od jakiegoś czasu Yahoo!, jest ona jednak płatna.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji