reklama

Hover! - klasyk z Windows 95 powraca w wersji HTML5

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Hover!, znana gra z Windows, doczekała się wersji online w HTML5. Oryginalnie pozycja umieszczona została na krążku CD-ROM z Windows 95 i pozwalała na zagranie tylko na komputerach, które spełniały wyśrubowane wymagania „komputerów multimedialnych”. Microsoft udostępnił obecnie specjalną stronę, gdzie można zagrać w ten hit sprzed lat. Gra jest zoptymalizowana pod przeglądarkę Internet Explorer, aczkolwiek bez problemów uruchomi się na innych przeglądarkach wspierających WebGL

Hover! to prosta pozycja, niewymagająca zaangażowania od gracza. Jej celem jest zbieranie flag, przy czym przeszkadzają nam niestety przeciwnicy. Na planszy rozmieszczone są znajdźki, które ułatwiają albo utrudnia rozgrywkę (np. możliwość skakania, przyspieszenie, zmniejszenie prędkości poruszania się). Nowa wersja pozwala na zagranie ze znajomymi na jednej planszy. Muzyka i efekty dźwiękowe nie powalają, ale grafika 3D wygląda ładnie, jak na grę przeglądarkową. Warto przypomnieć sobie odświeżone Hover! — nadal wciąga.

Na koniec mała wskazówka, na głównym ekranie wpiszcie: bambi. Kod umożliwi zagranie w Hover!, niczym na oryginalnym Windows 95!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama