How to Make Origami 1.0.40

Strona główna Android Rozrywka i hobby Inne programy dla hobbystów
Pobierz program
lub zeskanuj:

How to Make Origami, jam nazwa wskazuje, jest aplikacją pomagającą nauczyć się sztuki składania papieru. Aplikacja przeznaczona jest dla początkujących i nadaje się także dla dzieci. Znajdziemy tu instrukcje pozwalające uzyskać podstawowe, łatwe figury, z których złożeniem poradzą sobie początkujący adepci tej sztuki w różnym wieku.

 Origami to sztuka wymyślona w Chinach, a spopularyzowana przez Japończyków. Niegdyś figurki składane były jedynie przy okazji ceremonii, wraz z masową produkcją papieru stało się sztuką świecką, treningiem cierpliwości, dokładności i rozrywką. W Japonii nadal jest to część edukacji.

Co prawda instrukcje napisane zostały w języku angielskim, ale animacje przedstawiane na siatce doskonale wyjaśnią, jakie zgięcia należy wykonać. Jeśli zbliżamy się do ruchu wymagającego precyzji, aplikacja pokaże odpowiedni fragment składanej figury w przybliżeniu. Po kolejnych ruchach można swobodnie nawigować i każdy z nich można odtworzyć ponownie. Dzięki temu składanie papierowych zwierząt czy kwiatów staje się dziecinnie proste.

Zasób instrukcji, jaki znajdziemy w aplikacji, na początku jest niewielki — znajdziemy tu jedną figurę z każdej kategorii: ptaki, łódki, pudełka i pojemniki, ubranka, kwiaty, walentynki i inne. Więcej można pobrać z poziomu aplikacji. Każdy z modeli, które są dostępne do pobrania, został opatrzony rysunkiem, więc bez znajomości języka angielskiego można zorientować się, czego dotyczy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łagodny, ciepły wygląd, szybkość działania, sporo szablonów Origami, prosta obsługa,
Tylko po Angielsku, reklamy na dolnym pasku
ocena użytkownika

Programik bardzo się spodobał, mimo że po szybkiej instalacji (8mb) musiałem jeszcze ściągać z 61 szablonów, gdyż w programie jako podstawowe jest ich tylko 7. Przejrzyste i intuicyjne menu znajdzie zwolenników programu u dorosłych jak i dzieci. Program testowany na Samsung Galaxy S3, Andek - 4.1.2.

24.10.2013 18:12 | Recenzja do wersji 1.0.8