How to Make Origami 1.0.58

Strona główna Android Rozrywka i hobby Inne programy dla hobbystów
Pobierz program
lub zeskanuj:

How to Make Origami, jam nazwa wskazuje, jest aplikacją pomagającą nauczyć się sztuki składania papieru. Aplikacja przeznaczona jest dla początkujących i nadaje się także dla dzieci. Znajdziemy tu instrukcje pozwalające uzyskać podstawowe, łatwe figury, z których złożeniem poradzą sobie początkujący adepci tej sztuki w różnym wieku.

 Origami to sztuka wymyślona w Chinach, a spopularyzowana przez Japończyków. Niegdyś figurki składane były jedynie przy okazji ceremonii, wraz z masową produkcją papieru stało się sztuką świecką, treningiem cierpliwości, dokładności i rozrywką. W Japonii nadal jest to część edukacji.

Co prawda instrukcje napisane zostały w języku angielskim, ale animacje przedstawiane na siatce doskonale wyjaśnią, jakie zgięcia należy wykonać. Jeśli zbliżamy się do ruchu wymagającego precyzji, aplikacja pokaże odpowiedni fragment składanej figury w przybliżeniu. Po kolejnych ruchach można swobodnie nawigować i każdy z nich można odtworzyć ponownie. Dzięki temu składanie papierowych zwierząt czy kwiatów staje się dziecinnie proste.

Zasób instrukcji, jaki znajdziemy w aplikacji, na początku jest niewielki — znajdziemy tu jedną figurę z każdej kategorii: ptaki, łódki, pudełka i pojemniki, ubranka, kwiaty, walentynki i inne. Więcej można pobrać z poziomu aplikacji. Każdy z modeli, które są dostępne do pobrania, został opatrzony rysunkiem, więc bez znajomości języka angielskiego można zorientować się, czego dotyczy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łagodny, ciepły wygląd, szybkość działania, sporo szablonów Origami, prosta obsługa,
Tylko po Angielsku, reklamy na dolnym pasku
ocena użytkownika
24.10.2013 18:12 • Recenzja do wersji 1.0.8

Programik bardzo się spodobał, mimo że po szybkiej instalacji (8mb) musiałem jeszcze ściągać z 61 szablonów, gdyż w programie jako podstawowe jest ich tylko 7. Przejrzyste i intuicyjne menu znajdzie zwolenników programu u dorosłych jak i dzieci. Program testowany na Samsung Galaxy S3, Andek - 4.1.2.