r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Huawei obiecuje smartfon bez ramek, cały przód będzie ekranem

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Producenci smartfonów wystartowali w nowym wyścigu, tym razem celem jest stworzenie urządzenia z najsmuklejszymi ramkami lub wręcz pozbawionego ramek. Na prowadzenie chce wysunąć się Huawei, zapowiadając smartfon, którego cały przód ma być pokryty wyłącznie przez wyświetlacz.

Mieliśmy już kilka smartfonów z wyjątkowo szczupłymi ramkami, ale najczęściej były to mało znane urządzenie z Chin. W związku z tym za pierwszego popularnego przedstawiciela bezramkowców można uznać Xiaomi Mi MIX. Smartfon wygląda spektakularnie, a wiele serwisów internetowych określiło go najpiękniejszym. Po tak pozytywnym przyjęciu, jasne było, że inni producenci podążą za Xiaomi.

Trend w pozbywaniu się ramek widzimy już teraz – LG G6 czy Samsung Galaxy S8. Producentom udaje się niemal całkowicie wyeliminować boczne ramki, ale te nad i pod ekranem zostają. Zmienić chce to Huawei. Yu Chengdong, CEO firmy zapowiedział smartfon, który na froncie miałby wyłącznie ekran, bez jakichkolwiek dodatków.

r   e   k   l   a   m   a

Zanim Huawei zaprezentuje takie urządzenie, to raczej będziemy musieli trochę poczekać. Producent będzie musiał poradzić sobie z wieloma problemami konstrukcyjnymi, od wytrzymałości na upadki, poprzez znalezienie miejsca na czujniki i przednią kamerkę, na zapewnieniu komfortu użytkowania kończąc.

Produkcja też może trochę potrwać, Huawei bowiem nie ma doświadczenia w projektowaniu „bezramkowych” smartfonów. Najnowszy topowy model, czyli P10 to wciąż bardziej klasyczne konstrukcje, przynoszące tylko niewielkie usprawnienia względem poprzednika. Zanim zobaczymy nowe dzieło Huawei, to prawdopodobnie wcześniej zachwycać będziemy się drugą generacją Xiaomi Mi MIX.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.