r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Huawei śmieje się z Apple: Mate 10 będzie lepszy od iPhone'a X?

Strona główna Aktualności

O autorze

Po jesiennych premierach Apple wszyscy wiemy już jak będzie wyglądała przyszłość nakreślana przez markę z nadgryzionym jabłkiem w logo: ramki ekranu będą nadal coraz mniejsze, zaś TouchID wyparte zostanie przez rozpoznawanie twarzy FaceID. Rozwiązanie to rodzi oczywiście przeróżne komentarze przyszłych użytkowników, ale okazuje się, że także konkurencji.

W poście na Facebooku uszczypliwości nie pożałowała firma Huawei, która przed weekendem opublikowała krótki film wyśmiewający rozpoznawanie twarzy w najnowszym iPhonie. Jest również na to recepta – nadchodzący Huawei Mate 10 ma być smartfonem lepszym. Opublikowane wideo jest krótkie, ale jakże wymowne. Widzimy w nim postać klauna, którego elementy twarzy są kolejno identyfikowane, by ostatecznie zaowocować komunikatem o nierozpoznanym użytkowniku.

Huawei zwraca uwagę na niedoskonałość tego rozwiązania: Spójrzmy prawdzie w oczy, rozpoznawanie twarzy nie jest dla wszystkich. Ponieważ charakter nagrania jest jednoznaczny, można się tu doszukać również nawiązania do pojawiających się w Sieci obaw, iż iPhone X nie będzie w stanie rozpoznać swojej właścicielki, która wcześniej nie skąpiła make-upu (w końcu nawet profesjonalne maski nie są w stanie FaceID zmylić).

r   e   k   l   a   m   a

Pomijając aspekt humorystyczny, film jest także kolejną zapowiedzią modelu Mate 10, którego premierę zaplanowano na 16. października. Urządzenie ma być prawdziwym smartfonem ze sztuczną inteligencją. Już za niecały miesiąc przekonamy się więc, czy Huawei rzeczywiście jest w stanie zaproponować produkt co najmniej tak samo interesujący, jak najnowszy iPhone X. Przypomnijmy, że konkurencja pomiędzy Apple a Huawei może być teraz tym ciekawsza, iż ostatnio chiński producent wyprzedził Apple w rankingach sprzedażowych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.