r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Huawei wprowadza akumulatory z grafenem i technologię superszybkiego ładowania

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Watt Laboratory, organizacja należąca do Huawei, zaprezentowała nowy akumulator. Pokazana konstrukcja to akumulator Li-Ion wspomagany jednak zastosowaniem w nim grafenu i użyciem dwóch innowacyjnych technologii. W przeciwieństwie do zwykłych akumulatorów litowo-jonowych, produkt Huawei ma być w stanie wytrzymać sporo większe temperatury.

Nowe akumulatory są w stanie działać w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co jest wynikiem o 10 stopni większym od obecnej górnej granicy. Dzięki temu mogą być stosowane np. w stacjach bazowych sieci komórkowych, które narażone są na wysokie temperatury. Za takim wykorzystaniem przemawia jeszcze jeden ważny czynnik, akumulatory zapewniają nawet dwukrotne dłuższą żywotność względem obecnie dostępnych akumulatorów Li-Ion. To tylko jeden z przykładów zastosowania, technologia powinna sprawdzić się także w innym sprzęcie narażonym na wysokie temperatury.

Główny naukowiec w Watt Laboratory, Yangxing Lim poinformował, że w stworzeniu lepszych akumulatorów pomogły przede wszystkim trzy technologie. Pierwsza to dodanie specjalnych dodatków do elektrolitu, których zadaniem jest zwolnienie procesów chemicznych zachodzących w wysokich temperaturach. Druga to użycie zmodyfikowanych większych kryształów NMC, które zwiększają stabilność termiczną. Ostatnią technologią jest zastosowanie grafenu, pozwalającego na bardziej efektywne chłodzenie akumulatora.

r   e   k   l   a   m   a

Yangxing Lim dodaje, że według przeprowadzonych testów polegających na ładowaniu i rozładowywaniu w wysokich temperaturach, ich technologia utrzymuje o 5 stopni Celsjusza niższe temperatury względem zwykłych akumulatorów litowo-jonowych. Ponadto, po 2000 cyklach w temperaturze 60 stopni, akumulator z grafenem zachował ponad 70% swojej pojemności.

Huawei Watt Laboratory poinformowało o jeszcze jednej technologii związanej z akumulatorami. Jeszcze przed końcem tego roku mamy zobaczyć smartfon z jeszcze wydajniejszą technologią szybkiego ładowania. Naukowcy chwalą się, że akumulator o pojemności 3000 mAh w 5 minut naładujemy do stanu 48%. Miejmy nadzieję, że dzięki nowym technologiom z Chin nie będzie równie sprawnie wybuchał.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.