Huawei zaprezentował smartfony P9 i P9 Plus z podwójnymi obiektywami

Strona główna Aktualności

O autorze

Zakończyła się już londyńska prezentacja nowych smartfonów z najwyższej półki marki Huawei. Będą to modele P9 i P9 Plus, a ich cechą charakterystyczną jest podwójny obiektyw, co oczywiście nie mogło zostać przedstawione inaczej, niż jako „rewolucja w mobilnej fotografii”.

W przypadku P9 wyświetlacz o wielkości 5,2 cala oferuje rozdzielczość 1080p, P9 Plus to już 5,5 cala przy takiej samej rozdzielczości. Urządzenia będą się także różniły pojemnością baterii – w pierwszym przypadku wyniesie ona 3000 mAh, w drugim 3200. Na tylnej części obudowy obu znajdzie się czytnik linii papilarnych.

Zastosowany procesor to układ Kirin 955 składający się czterech rdzeni Cortex A72 taktowanych z częstotliwością do 2,5 GHz oraz czterech A53 taktowanych do 1,8 GHz. Model P9 będzie dostępny w dwóch wariantach: z 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej lub 4 i 64 GB. Ta druga opcja będzie jedyną dostępną w przypadku P9 Plus.

Układ dwóch obiektywów został zaprojektowany we współpracy z niemieckim producentem Leica. Będą one robiły zdjęcia z maksymalną rozdzielczością 12 MP, a jeden z obiektywów będzie… czarno-biały. Huawei twierdzi, że w takiej konfiguracji możliwe jest robienie bardziej szczegółowych zdjęć, a także redukcja szumów przy fotografiach ze słabym oświetleniem.

Pod względem wzornictwa nowe smartfony Huaweia nie wyróżniają się kompletnie niczym, choć warto zaznaczyć, że obiektywy nie będą wystawać z obudowy. Urządzenia wyceniono na 449 i 549 funtów, czyli kolejno 2377 i 2906 złotych, choć nie są jeszcze znane polskie ceny. Smartfony trafią na półki już 16 kwietnia.

© dobreprogramy