r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Hub Keyboard, Preview 0.9.13.14

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury

Hub Keyboard to klawiatura opracowana przez Microsoft, która w założeniu ma pomóc użytkownikowi w zachowaniu produktywności podczas pisania i uchronić go od odrywania uwagi.

Po zainstalowaniu programu, standardowo w sytuacji korzystania z alternatywnej niż androidowa klawiatury jesteśmy proszeni o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach, czyli przełączenie na Hub Keyboard i ustawienie jej jako domyślnej aplikacji do pisania. Później musimy zalogować się na konto Office365, aby wykorzystać w pełni możliwości aplikacji. Ten krok nie jest konieczny, ale zalecany, bo bez jego wykonania Hub Keyboard straci sporo ze swojego potencjału.

Gdy zaczniemy pisanie, Hub Keyboard wyświetli nam kilka dodatkowych opcji. Pierwsza z nich to Clipboard, czyli schowek z ostatnio kopiowanymi tekstami. Mała rzecz, ale może się przydać w natłoku spraw. Drugą opcją jest możliwość przeglądania dokumentów przechowywanych w microsoftowej chmurze Office365. Trzecią możliwością jest przeglądanie kontaktów w smartfonie, aby np. szybko znaleźć dany adres e-mail lub nr telefonu. Aplikacja pozwala przy tym skorzystać z bazy kontaktów w smartfonie lub tablecie, albo przełączyć się na informacje o kontaktach z konta Office365. Czwarta i ostatnia opcja to tłumacz (bazujący na usłudze Tłumacz Microsoft), który tłumaczy wybrane słowa i umie wykryć język, można też samemu ustawić, jakie języki chcemy użyć do tłumaczenia w Hub Keyboard.

Hub Keyboard nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, gdy piszemy ten opis, ale są alternatywne sposoby pozyskania pliku instalacyjnego (z którego korzystacie na własną odpowiedzialność). Widać, że to produkt oparty na ciekawym pomyśle i ciekawe, jak szybko Microsoft będzie aktualizował usługę, aby nadać jej globalnego zasięgu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft ruszył na podbój iPhone'a ze sprytną klawiaturą Word Flow

17
26.04.2016  •  Łukasz Maślanka

Microsoft wkracza na podwórko Apple ze swoją własną klawiaturą. To aplikacja Word Flow, która ma skraść serca użytkowników iPhoneów za pomocą niezłego przewidywania kolejnych słów i możliwości pisania jedną ręką za pomocą odpowiednio dopasowanego interfejsu. Kilka tygodni temu przedstawiliśmy Wam propozycje klawiatur na urządzenia z iOS, którymi można z powodzeniem zastąpić oprogramowanie systemowe. Wtedy jednak w gronie rekomendowanych przez nas aplikacji zabrakło produktu Microsoftu. Firma nie miała bowiem w swoim portfolio klawiatury na urządzenia z iOS-em, a jedynie na smartfony z…

Pisanie po ekranie: najlepsze klawiatury na Androida

88
23.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Android słynie ze swojej elastyczności, łatwo zmieniać jego wygląd, dobierać zestawy ikon, launchery i inne elementy interfejsu użytkownika. Nie inaczej jest z klawiaturami, z których wiele oferuje znacznie więcej niż tylko proste wpisywanie tekstu e-maili, SMS-ów lub notatek. Wybraliśmy dla Was takie klawiatury, które warto przetestować na smartfonie lub tablecie z systemem Googlea. Rozmaitych alternatywnych klawiatur dla urządzeń z Androidem w sklepie Google Play jest wręcz zatrzęsienie. Wystarczy zresztą wpisać „klawiatura” w sklepowej wyszukiwarce i pobieżnie rzucić okiem na listę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.