Hugo Barra podgrzewa atmosferę: nowość od Google i Xiaomi na #io16

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Już jutro rozpocznie się konferencja deweloperska Google I/O. Nie cichną zatem domysły odnośnie tego, co zostanie zaprezentowane w San Francisco: nowy Android N, osiągnięcia Google na polu sztucznej inteligencji, czy może rzeczywistości wirtualnej. Rąbka tajemnicy uchylił Hugo Barra.

Barra do 2013 roku był wiceszefem Google odpowiedzialnym przede wszystkim za rozwój systemu operacyjnego Android. Następnie przeszedł on do Xiaomi, gdzie do dziś piastuje stanowisko wiceszefa i reprezentuje chińską korporację na rynkach Zachodnich. Dziś opublikował on ciekawego tweeta:

Można zatem liczyć, że niebagatelną rolę podczas konferencji Google odegra właśnie Xiaomi. Barra jednak nie dzieli się niczym ponad tę informację, chyba, że jako wskazówkę odczytywać grafikę, na której „i” stanowią przyciski regulacji głośności a „o” można odczytywać jako gniazdo lub przycisk.

Ten dość niespodziewany gość na I/O rozbudził także wyobraźnię społeczności Reddita, która pilnie śledzi tę kwestię. Wśród jej pomysłów na partnerstwo Google i Xiaomi wymienia się przede wszystkim sprzęt: smartzegarki oraz jednopłytkowe komputery stanowiące telewizyjne centrum multimedialne. Jaka jest prawda, przekonamy się być może już jutro.

© dobreprogramy