Humble Bundle wreszcie z tanimi grami konsolowymi, ale Nintendo robi to źle

Strona główna Aktualności

O autorze

Komputerowcy regularnie zaglądają na stronę Humble Bundle, gdzie stale pojawiają się coraz to nowsze paczki gier, sprzedawane za bezcen. Konsolowcy od dawna zazdrościli im możliwości poszerzania biblioteki posiadanych tytułów za grosze, ale oto wreszcie doczekali się czegoś dla siebie. Szlak postanowiło o dziwo przetrzeć tutaj Nintendo. We współpracy z pomysłodawcami serwisu zaprasza do kupowania Humble Nindie Bundle.

Nazwa paczki nie jest wcale taka dziwna, bo chodzi o połączenie Nintendo z Indie, czyli określeniem na scenę niezależnych twórców gier. Decydując się na wpłatę jednego dolara, można stać się posiadaczem naprawdę świetnego Guacamelee! Super Turbo Championship Edition na Wii U plus gry zręcznościowej w klimatach retro Woah Dave! i platformówki Mighty Switch Force dla przenośnego 3DS-a. Projekty te do pobrania będą z cyfrowego sklepu eShop. Dorzucając na cel charytatywny tyle, ile wynosi aktualna średnia wpłat (w tej chwili ponad 9 dolarów), dostaje się do tego dodatkowo mroczne The Fall na Wii U, grę dla wielbicieli deskorolki OllieOllie na Wii U oraz 3DS-a, a także pierwszą część strzelanki FPP Moon Chronicles dla trójwymiarowej konsolki.

W późniejszym czasie w tej opcji dojdą kolejne, na razie nieujawnione tytuły. 10 dolarów gwarantuje niemniej od razu jeszcze skradankę 2D Stealth Inc 2 na Wii U oraz podobne nieco do Terrarii SteamWorld Dig dla Wii U i 3DS-a. Wpłaty standardowo rozdzielać można między utrzymujących Humble Bundle, producentów poszczególnych tytułów plus cel specjalny, tym razem fundację Code.org. Osobno wszystkie te propozycje kosztowałyby 88 dolarów, ale nie śpieszcie się z otwieraniem portfelów rodzimi gracze. Nintendo poblokowało je regionalnie, więc z oferty skorzystają wyłącznie Amerykanie...

Co z tego więc, że zapowiadane są w przyszłości kolejne akcje z japońskim wytwórcą konsol oraz gier, skoro nie skorzystają z nich fani produktów firmy z całego świata? Niestety od dawna dzieli ona bazę użytkowników na grupy, co jednak teraz faktycznie może graczy podirytować. Miejmy nadzieję, że niebawem w ramach Humble Bundle zobaczymy coś dla innych fanów pada, bez względu na kraj zamieszkania. Szczególnie na podstarzałego Xboksa 360 i PS3 byłoby teraz przecież co ciekawego zaoferować.

© dobreprogramy
s