Hyperbook: polska marka laptopów skrojonych pod wirtualną rzeczywistość

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wchodząc na stronę polskiej marki Hyperbook spotkamy się ze słowami: Rok 2016 to zdecydowanie rok technologii wirtualnej rzeczywistości. Nie sposób się z nimi nie zgodzić, czego potwierdzeniem są choćby reakcje na Samsung Gear VR, nie mówiąc już o prawdziwych goglach VR, takich jak HTC Vive. W związku z tym Hyperbook przygotował linię laptopów projektowanych z myślą o graniu w wirtualnej rzeczywistości.

Polska marka chwali się, że ich nowe laptopy otrzymały certyfikat VR. Przyznawany jest on wydajnym urządzeniom, których podzespoły są w stanie uciągnąć świat ukazany w wirtualnej rzeczywistości. W praktyce oznacza to procesory Intel Core i7 6. generacji (w tym także modele desktopowe) oraz układy graficzne NVIDIA GeForce – GTX 965M, GTX 980M lub GTX980.

Najsłabszym modelem w zestawieniu jest G5S. Został on wyposażony w 15,6-calowy ekran IPS Full HD z matową matrycą. We wnętrzu pracuje Intel Core i7-6700HQ 2,6 GHz, który w trybie Turbo osiąga szczytowe 3,5 GHz. Przetwarzaniem grafiki zajmuje się karta GeForce GTX 965M 2 GB, a na pokładzie może znaleźć się do 16 GB RAM i do dwóch dysków SSD. Nie zabrakło podświetlanej klawiatury. Ceny zaczynają się od 4200 zł.

Dla bardziej wymagających przygotowany został Hyperbook SL501, którego dostaniemy za 5400 zł. Niestety to cena z dość ubogim wyposażeniem, za chociażby dyski SSD czy więcej RAM będziemy musieli dopłacić. Model ten oferuje 15,6-calowy ekran IPS Full HD z matową matrycą. W podstawie dostajemy także procesor Intel Core i7-6700HQ i kartę GeForce GTX 970M 6GB. Za GTX 980M 8 GB musimy dopłacić 1400 zł. Laptop obsługuje do 64 GB RAM i do 4 dysków SSD.

Następna propozycja to GTR87-G, w podstawowej wersji wyceniona na 8270 zł. Jednak za specyfikację podawaną jako przygotowana do wirtualnej rzeczywistości zapłacimy ponad 10 tysięcy zł. W zamian dostaniemy 17,3-calowy ekran Full HD z matową matrycą, desktopowego Intela Core i7-6700K i mobilną kartę GeForce GTX 980M. Zażyczyć możemy sobie do 64 GB RAM i do 4 wydajnych dysków SSD.

Kolejny model stworzony z myślą o VR to Hyperbook X77DM-G za 9305 zł. Postanowiliśmy skonfigurować wydajnego potwora, który poradzi sobie z prawdopodobnie każdym zadaniem. Wyszła na cena wynosząca minimalnie ponad 11 tysięcy złotych. Ekran o przekątnej 17,3 cala to matowa matryca IPS Full HD, wspiera on technologię NVIDIA G-SYNC. W środku pracuje desktopowy Intel Core i7-6700K, który w Turbo rozpędza się do 4,2 GHz. Przetwarzaniem grafiki zajmuje się desktopowa karta NVIDIA GeForce GTX 980 8 GB. Do dyspozycji dostajemy do 32 GB RAM i dwa dyski – SSD Samsung 250 GB i talerzowy nośnik o pojemności 1 TB.

Pełną listę znajdziecie na stronie Hyperbook. Laptopy są naprawdę drogie, ale w zamian mogą zapewnić wydajność na poziomie bardzo dobrego komputera stacjonarnego. Poradzą sobie z każdą nową grą, a także z wyświetlaniem wirtualnej rzeczywistości. Zaletą każdego modelu są bogate opcje konfiguracji, od wyboru procesora do nawet umieszczenia własnego logo na obudowie.

© dobreprogramy