reklama

IBM otworzy kod DB2?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Całkiem możliwe, że za jakiś czas IBM wyda swój serwer bazodanowy DB2 na licencji open-source. Chris Livesey, dyrektor ds. oprogramowania do zarządzania informacją w brytyjskim oddziale IBM zaznacza, że w najbliższej przyszłości nie ma co do tego konkretnych planów, ale już wkrótce takie posunięcie może wymusić sam rynek.

Już teraz IBM udostępnia bezpłatną, oferującą podstawową funkcjonalność edycję DB2 Express. Livesey wspomina, że firma zawsze starała się wspierać open-source, a nawet aspirowała do bycia liderem na tym rynku. Otwarcie kodu DB2 wydaje się naturalnym posunięciem i IBM z pewnością to rozważy.

Priorytetem dla IBM w dalszym rozwoju DB2 jest ścisła integracja silnika baz danych z narzędziami Business Intelligence. W drugiej kolejności firma planuje wprowadzenie nowej technologii kompresji danych oraz kolejne funkcje w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić