reklama

IBM wkracza na rynek hostowanej poczty dla firm

Strona główna Aktualności

O autorze

Google od dłuższego czasu pozostaje liderem jeśli chodzi o rynek usług pocztowych przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Teraz jednak spółce z Mountain View wyrasta nowy rywal – IBM. Władze tej firmy postanowiły uruchomić usługę LotusLive. Jej zaletami są, zgodnie z zapowiedziami twórców, funkcjonalność oraz niskie koszty.

LotusLive iNotes (tak brzmi bowiem pełna nazwa usługi obejmującej obsługę poczty) ma zapewnić swoim użytkownikom stały i szybki dostęp do prostej w obsłudze poczty elektronicznej. Usługa ta obsługuje protokoły POP3, IMAP4 oraz uwierzytelnianie poprzez SMTP. Ponadto, wraz z wykupieniem abonamentu IBM oferuje filtr antyspamowy, oprogramowanie antywirusowe czy możliwość szyfrowania poprzez SSL.

Oferta przygotowana przez IBM jest również tańsza od konkurencyjnej: jej koszt to jedynie 36 dolarów rocznie za jednego użytkownika (Google jest w tym względzie aż o 14 dolarów droższe). Warto zaznaczyć, że to właśnie cena może się okazać kluczowa w ciężkich czasach kryzysu ekonomicznego. Dodatkowo, dochodzi jeszcze dobra reputacja firmy IBM w środowiskach korporacyjnych. Wygląda więc na to, że LotusLive stanowić może dość silną konkurencję dla analogicznej oferty firmy Google.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić