r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IBM wspiera serwis Napster

Strona główna Aktualności

Internetowy sklep z muzyką - Napster - uruchomił od środy nową aplikację opartą na technologii IBM-a, która umożliwi użytkownikom serwisu zachowanie szerokości pasma łącza internetowego i oszczędności finansowe.

"Super Peer" wykorzystuje do przechowywania muzyki system Big Blue eServer BladeCenter. Oszczędności dla klientów mają wynikać z faktu, iż najpopularniejsze piosenki Napstera będą przechowywane lokalnie, co ograniczy ilość zasobów sieciowych wymaganych do pobrania muzyki. Ułatwienia będą dostępne m.in. dla ośrodków akademickich, w tym Uniwersytetów Rochester i Penn State. Jak podaje Bill Pence, szef biura technologicznego Napstera, firma notuje dziennie ok. 100 tys. połączeń z Uniwersytetu Penn State.

Przechowywanie najpopularniejszej muzyki na serwerach uczelnianych pozwoli na ograniczenie nawet do 90% obciążenia łącz internetowych, co przekłada się na oszczędność 50 tys. USD rocznie, związanych z zapewnieniem odpowiednio szerokiego łącza.

"Wsparcie klientów w łatwym, bezpiecznym i legalnym dostępie do cyfrowych materiałów jest najważniejszą kwestią dla przyszłości branży rozrywkowej" powiedział Steve Canepa, wiceprezes działu mediów IBM-a.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.