reklama

IBM zakłada we Wrocławiu Centrum ds. Chmury Obliczeniowej

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma IBM Polska i Politechnika Wrocławska wspólnie zakładają we Wrocławiu nowoczesne Wielozadaniowe Centrum ds. Chmury Obliczeniowej. To pierwsza tego typu inwestycja w naszym kraju.

Z zasobów Centrum będzie można skorzystać jeszcze w tym roku. Podczas tegorocznych wakacji ponad 500 studentów będzie mogło wziąć udział w praktykach dotyczących technologii chmury obliczeniowej. Docelowo Politechnika planuje kursy dla ponad 1500 swoich studentów w roku akademickim. Jak powiedział dla serwisu tuwroclaw.com profesor Czesław Smutnicki, dyrektor Instytutu Informatyki, Automatyki i Robotyki, z Centrum będą mogli korzystać też naukowcy, partnerzy biznesowi czy instytucje rządowe. Planowane jest stworzenie nowego programu naukowego i ponad 10 kursów, które mają rozszerzyć ofertę Politechniki Wrocławskiej.

Powstanie Centrum było możliwe dzięki inicjatywie IBM powstałej na potrzeby ośrodków akademickich na całym świecie. Jej zadaniem jest pomoc we wdrażaniu na uczelniach chmury obliczeniowej. Chodzi nie tylko o nauczanie na temat nowej technologii, ale również o czynne korzystanie z jej rozwiązań. Kursy i szkolenia mają za zadanie pomóc studentom w zdobyciu nowoczesnej wiedzy, przez co będą mogli skutecznie konkurować na rynku pracy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić