r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IDC: Comarch rozwija się dwa razy szybciej niż rynek

Strona główna Aktualności

Według raportu firmy badawczej IDC za 2005 rok, krakowski Comarch był najbardziej dynamicznym spośród czołowych polskich dostawców oprogramowania do zarządzania firmą. W ciągu roku rynek urósł o 22,1%, w tym samym czasie Comarch zanotował 49,4% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Udział w rynku powiększony do 7,6% (6,3% rok wcześniej) pozwolił Comarch uzyskać przychody na poziomie prawie 13 mln dolarów.

W komentarzu dotyczącym rynku IDC stwierdza, że bardzo rzadko zdarza się, by krajowi producenci pokonali firmy globalne wygrywając największe i najbardziej prestiżowe kontrakty. Comarch udało się to m.in. w przypadku kontraktu z ENION. Jesteśmy czołowym dostawcą Business Intelligence i CRM, sprawnie działała też największa w Polsce sieć partnerska, która zrzesza już prawie 1000 podmiotów. Dzięki niej oraz dzięki uznanym na rynku produktom mogliśmy skutecznie konkurować z największymi koncernami globalnymi obecnymi na polskim rynku. Podobnie jak IDC, uważamy, że są to przesłanki dalszego dynamicznego rozwoju. Celujemy w pozycję numer 1 w polskim IT. - mówi Zbigniew Rymarczyk, Wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor ERP.

Polski rynek ERP jest jednym z niewielu w tej części Europy z relatywnie dużym udziałem lokalnych dostawców. Przykład Comarch pokazuje, że konsekwentnie realizowana strategia oparta na dotarciu do małych i średnich firm za pomocą silnego kanału partnerskiego, może przynosić dobre rezultaty. - mówi Tomasz Słoniewski, Starszy Analityk IDC Poland.

IDC wskazuje na ponad 300 nowych klientów zdobytych przez Comarch we wszystkich sektorach rynku. Przychody tylko z systemów CDN XL i CDN Egeria wzrosły w 2005 roku o 47.3% z 8.47 mln dolarów w 2004 do 12.65 mln dolarów w 2005. Rok do roku, spółka zawarła o 41 nowych kontraktów więcej, wzrosły również przychody z utrzymania oprogramowania zainstalowanego u dotychczasowych klientów. Wg IDC dalszy rozwój i powiększanie udziału w rynku przez Comarch mają zapewnić podjęte intensywne inwestycje w działalność badawczo-rozwojową, wzmacnianie portfolio produktów oraz rozwój już istniejących, dobrze przyjmowanych na rynku systemów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.