IDC: Windows Vista da 50 tys. nowych miejsc pracy

Strona główna Aktualności

O autorze

Według badania firmy analitycznej IDC (International Data Corporation) pojawienie się na rynku systemu Windows Vista umożliwi utworzenie około 50 tys. nowych miejsc pracy.

Ponadto nowy system operacyjny ma pozwolić utrzymać ponad 1 mln. miejsc pracy, co stanowi około 20% wszystkich pracowników branży informatycznej w sześciu krajach objętych badaniem (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Dania, Hiszpania i Polska), które wspólnie generują ok. 65% wydatków na technologie informatyczne w europejskiej strefie ekonomicznej.

Z raportu firmy IDC wynika, że system Windows Vista w ciągu pierwszego roku dostępności zostanie zainstalowany na ponad 30 milionach komputerów w sześciu badanych krajach oraz na 105 milionach stacji roboczych na całym świecie. Tak duża popularność nowego rozwiązania ma stworzyć rynek dla twórców aplikacji, integratorów systemów i innych firm, które będą produkować, sprzedawać lub rozpowszechniać produkty i usługi działające w systemie Windows Vista. Według przewidywań IDC dla firm informatycznych przypadnie średnio ponad 13 euro na każde euro przychodu firmy Microsoft z dystrybucji systemu Windows Vista.

Jak podreśla Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International - IDC przewiduje, że system Windows Vista będzie stanowił tylko jeden procent z 214 miliardów euro wydatków, jakie w badanych sześciu krajach zostaną poniesione na technologie informatyczne w 2007 roku oraz około pięciu procent wydatków na pakiety oprogramowania.

© dobreprogramy
s