r   e   k   l   a   m   a
reklama

IE bez aktywacji kontrolek ActiveX

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft nabył od firmy Eolas licencję na technologię osadzania kontrolek ActiveX na stronach internetowych dzięki czemu użytkownicy Internet Explorera nie będą musieli klikać aby te kontrolki uaktywnić. Twórcy stron internetowych nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian.

Dobrych kilka lat trwał spór trolla patentowego, firmy Eolas, z Microsoftem. Oskarżyła ona w 1999 roku twórcę Internet Explorera o naruszenie jej patentu dotyczącego wykorzystywania pluginów na stronach. 4 lata później sąd nakazał Microsoftowi wypłatę 521 mln dol. odszkodowania. W marcu 2005 roku wyrok został uchylony i nakazano ponowne rozpatrzenie sprawy. Koniec końców Microsoft jednak musiał wprowadzić zmiany do przeglądarki Internet Explorer. W 2006 roku Microsoft wydał aktualizację, która spowodowała, że użytkownicy musieli kliknąć kontrolkę ActiveX zanim mogli jej używać. Należy tu uściślić, że dotyczyło to kontrolek bezpośrednio wstawianych w kodzie HTML a nie za pomocą JavaScriptu. Z tego względu na niektórych stronach nie trzeba było klikać.

Powrót do starego zachowania przeglądarki nastąpi w kwietniu 2008 roku, gdy w ramach comiesięcznych poprawek Microsoft wyda zbiorczą aktualizację dla Internet Explorera. Wcześniej, jeszcze w grudniu br. zostanie wydany Internet Explorer Automatic Component Activation Preview, który będzie można pobrać z Microsoft Download Center. Poprawiony IE znajdzie się też w kolejnych testowych wersjach SP1 dla Visty oraz SP3 dla XP.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane