IE7 jako aktualizacja krytyczna

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zapowiedział, że Internet Explorer 7 będzie dostępny przez aktualizacje automatyczne jako aktualizacja krytyczna.

Korporacja przedstawia siódmą wersję IE jako znacznie bezpieczniejszą od poprzednich i zaleca jej instalację. Jednocześnie Gary Schare, dyrektor działu zajmującego się Internet Exlorerem zapowiedział, że użytkownicy będą mogli zdecydować czy chcą zainstalować Internet Explorer 7. Tak się dzieje w przypadku aktualizacji znacznie zmieniających funkcjonalność, aktualizacje krytyczne zwykle nie wymagają potwierdzenia od użytkownika. Ponadto firmy będą mogły wyłączyć automatyczną instalację IE7 w obrębie całej sieci, podobnie jak to było w przypadku SP2 dla Windows XP. Służyć do tego będzie narzędzie Internet Explorer 7 Blocker Toolkit. W przeciwieństwie do blokady SP2 dla WinXP, blokada IE7 wprowadzona tym programem nie będzie wygasać.

Oprócz aktualizacji automatycznych przeglądarka będzie też dostępna do pobrania tak jak dotychczas ze strony Microsoftu.

Nadal nie jest znana dokładna data wydania Internet Explorera 7. Gary Schare odmówił jej podania, powtórzył tylko, że IE7 pojawi się w czwartym kwartale 2006 roku. Zapowiedział też wersję Release Candidate 1 pod koniec sierpnia. IE7 jest w fazie "feature complete" więc kolejne wersje nie przyniosą żadnych nowych funkcji a jedynie usunięte błędy.

© dobreprogramy
s