IE6 oraz IE7 na jednym systemie - oficjalnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Jakiś czas temu pisaliśmy, że z działu pobierania witryny Microsoft można było uzyskać obraz maszyny wirtualnej z zainstalowanym i aktywowanym systemem Windows XP Service Pack 2 w wersji ewaluacyjnej oraz przeglądarką Internet Explorer 6. Był tam również zestaw Internet Explorer 7 Readiness Toolkit. Całość skierowana była do deweloperów, którzy od dawna prosili o możliwość uruchomienia na jednym komputerze obu wersji przeglądarki.

Obraz zniknął z Internetu, ale teraz znów jest osiągalny - tym razem w pełni oficjalnie i z notatką na blogu zespołu IE. Biorąc pod uwagę, że Virtual PC 2004 jest już od pewnego czasu bezpłatny, rozwiązanie to wydaje się bardzo dobre nie tylko dla programistów, ale także dla administratorów chcących na szybko przetestować coś w wirtualnym środowisku Windows XP.

Udostępniana maszyna wirtualna nie wymaga dodatkowej licencji, obraz zajmuje niecałe 500 MB. Jest jednak pewne ograniczenie - wersja ewaluacyjna wygaśnie 1 kwietnia 2007 roku, ale już teraz Microsoft zapowiada, że prawdopodobnie wtedy ukaże się kolejny obraz do pobrania.

© dobreprogramy
s