reklama

IE8 domyślnie zgodny ze standardami

Strona główna Aktualności

O autorze

W ślad ze ogłoszeniem przez Microsoft wytycznych dotyczących interoperacyjności zespół odpowiedzialny za przeglądarkę Internet Explorer opublikował na łamach swojego bloga informację o zmianie planów dotyczących domyślnego silnika renderującego witryny w IE8.

Nowa wersja IE będzie interpretować strony w jedynym z trzech trybów - pełnej, ścisłej i nietolerancyjnej zgodności z obecnymi branżowymi standardami, zgodności z microsoftową interpretacją standardów według IE7 z roku 2006 oraz trybu kompatybilności ze starymi standardami z początków sieci WWW. Pierwotnie domyślnym trybem miał być tryb zgodności z interpretacją standardów według Microsoftu, argumentowano to koniecznością zapewnienia kompatybilności z wieloma dostępnymi obecnie w sieci witrynami napisanymi często kulawym, rozumianym wyłącznie przez IE językiem.

Decyzja o uczynieniu domyślnym trybu ścisłej zgodności ze standardami spowoduje zapewne spore problemy kompatybilnościowe, w zgodnej ocenie wielu komentatorów i deweloperów jest jednak długo oczekiwanym krokiem w kierunku zapewnienia zgodności wyświetlania się poprawnie napisanych stron pod różnymi przeglądarkami. Pozostałe tryby pracy nowego Internet Explorera staną się jedynie trybami kompatybilnościowymi i będą mogły zostać przez witrynę wymuszone za pomocą specjalnych znaczników umieszczanych w nagłówku witryny.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama